Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem gondoljátok, hogy a BTK-s...

Nem gondoljátok, hogy a BTK-s szakokat minimum költségtérítésessé kéne tenni, de lehet, hogy inkább lefelezni a tanulók számát, vagy beszüntetni párat?

Figyelt kérdés

Én eddig is eléggé azt láttam, hogy a BTK-s ismerőseim jó részének semmi dolga élen a szabadbölcsészekkel, nagy részük órára járás nélkül végzi el a féléveket.

Ma meg véletlenül megláttam, hogy az egyetemem bölcsész karának van néderlandisztika tanszéke.Most nem az, hogy ezt a szót minden automata javítóprogrammal rendelkező alkalmazás aláhúzza/átjavítja, de komolyan aki ilyenre megy az milyen munkát fog végezni?


2015. máj. 31. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Vissza kéne hozni a rendes felvételi vizsgát.

2015. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Órára járás nélkül végzi el a féléveket"

Ha nem jár be szemináriumra nem kaphat még aláírást sem

2015. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"de komolyan aki ilyenre megy az milyen munkát fog végezni?" Mondjuk fordító-tolmács, nyelvész, idegenvezető lesz belőle? Vagy csak egyszerűen valaki, aki nagyon magas szinten ismer egy idegennyelvet és egy ahhoz tartozó kultúrát? Ha szerinted ez felesleges, akkor hagyd figyelmen kívül. Másnak tök hasznos lehet, vagy ha nem is feltétlenül az, képzeld, még vannak emberek, akik a szellemi gazdagodás érdekében tanulnak...
2015. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"még vannak emberek, akik a szellemi gazdagodás érdekében tanulnak..."


bár nagyon nem értek egyet a felsőoktatás értelmetlen korlátozásának, de azért én szeretném, ha valaki nem azért akarna tanulni, mert a szellemi gazdagodás motiválja.

2015. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a szellemi gazdagodás motiválja akkor a fő motiváció akkor az pontosan az a pont, ahol azt lehet mondai, hogy fizessen érte. A könyvet se az állam veszi meg nekem ha én mondjuk Shakespeare-t szeretnék olvasni.
2015. máj. 31. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek felvételi kéne,mert ez a mostani botrány. Egyre hülyébb szabályokat hoznak. Nem kellene beszüntetni/fizetőssé tenni egyet sem,mert a legtöbbre igenis szükség van inkább a helyeket kellene lecsökkenteni a szükségesre. Néderlandisztika pedig király a fordítóknak-tolmácsoknak. Én ismerek olyan embert,aki filozófus végzettséggel könyveket ad ki,blabla tehát rendes munkája van. A mennyiséggel van itt a probléma.
2015. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


A bolcsesszakok tobbsege nyelvszak, ok azok a hallgatok akik mindenfele szakirodalmat leforditanak, ezzel jelentosen hozzajarulva az egyes tudomanyok fejlodesehez.

Egyebkent ez nem jo hozzaallas, hogy csak azokat a szakokat tanulhassak az emberek allami penzen aminek van gyakorlati haszna.


Mellesleg en ismerek sok embert akik elkezdtek egy-egy elismertebb szakot: orvosi, mernok, megse ment nekik ezert 2 felev utan ott hagytak. Na mar most egy orvosi felev koltsege egy millio forint korul mozog, ha ket felevet elvegez es nem fejezi be az orvosis tanulmanyait akkor abbol a ket milliobol egy bolcsesz lediplomazik.

2015. jún. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hiába lenne régi felvételi rendszer, ha a hazai felsőoktatás egy köpedelem. Nem azért nem tud elhelyezkedni egy BTK-s, mert BTK szakot végzett, hanem vagy nem tanult rendesen, vagy, ha tanult is használhatatlan tudásra tett szert. Nem a BTK-s szakokat kell fikázni, hanem a BTK-s szakok tanárait, akik összeállítják egy BTK-s szak tantárgyait, hisz azok nem tudnak egy épkézláb szakot összehozni. Külföldön megtudják oldani, csak itthon nem. Ezek viszont nem csak a BTK-s szakokra igaz, hanem az orvosi szakokon kívül az összesre.
2015. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!