Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis vagy PTE? Saját /...

Semmelweis vagy PTE? Saját / ismerőseitek általi tapasztalatokat tudnátok írni? Egészségtudományi karra jelentkeztem, de nem tudom melyiket hagyjam az első helyen majd véglegesen.

Figyelt kérdés
Nem vitát szeretnék generálni,csak nem tudok dönteni,mert mindegyikről hallottam jót is,rosszat is egyaránt :D

2015. jún. 3. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ pl,hogy hol laksz? Szerintem más szempontból azonos a képzés és az elhelyezkedés.
2015. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Tolna megyében lakom, és éppen ezért Pécsre akartam menni, mindig szerettem a várost, de végül rábeszéltek a semmelweisre. Pécsről nem tudok neked így sokat mondani, de elmondom, mi a jó és mi a rossz itt.

A Semmelweis jó suli. Szép az épület, igazából majdnem összes órád ugyanott vagy, a legtöbb szakon csak a nyelvi órák miatt kell kimenni újpestre, asszem a mentősöknek vannak még ott óráik. A bábuk, eszközök, stb korszerűek. A tanárok nagy része jó, de gáz tanárok meg mindenhol vannak. Az órarended készen érkezik, aminek jó oldala, hogy tuti beférsz az óráidra, viszont elég nehéz változtatni, főleg másodévtől, így pl munkát mellette vállalni nem egyszerű. Ami nagy ....., hogy minden félévben 12-14 vizsgád van kb, főleg első két évben, mert minden tárgy 2 kreditet ér szinte (még az államvizsgás is!). Én június végén szoktam végezni úgy, hogy nem bukok meg semmiből... Persze én sok időt hagyok a vizsgákra, hogy tuti jó jegyet kapjak. Az ösztöndíj minden szakon változik, minden évfolyamban, én dieten vagyok, eddig mindig elég jó volt, főleg első félévben, másodikban csökkenni szokott, mivel már az elsősöknek is jár. A szoctám sem rossz szerintem, persze amúgy ezekről mindenkitől mást fogsz hallani... A kolihely elég kevés, de a kolik egyébként jók, én már mindkettőben voltam, kulturáltak, stb, ezzel szerintem elég kevés gond van. Az, hogy Pestet mennyire szereted meg vagy nem, sajnos nem a sulin múlik. Ami tényleg gáz, az egyik a táplálkozástudományi tanszék. Óriási fejetlenség, mindenki mást mond, nem tudnak megegyezni semmiben. Nem tudom, milyen szakra jelentkeztél, de ha dietre, készülj fel, a tanárok fúrják egymást, meg ilyenek... Egyébként nagyon sok a felesleges töltelék, de mindenhol. Ami abszolút előny, hogy sok a gyaktárgy, pl anatból is van, mindent elsőkézből látsz, kisebb csoportokban mentek, biosz is ilyen, biokémia... Van pécsi ismerősöm, aki mondta, hogy anaton 90 fős előadás és örült, ha eljutott hozzá egy koponya, gyak nem is volt, nem tudom ez változott-e azóta. De itt ilyen biztos nincs, meg ott abban az évben előre felkerült a TESZTES anatómia vizsga... én meg két hetet készültem a szóbelire amin az évfolyamom majd fele elbukott és a tanár eléggé komolyan vette, a szart is kiverte belőled. De megnyugtat a tudat, hogy nálunk a mentősök is így tudják! Persze lehet azóta Pécsett változtak a dolgok, remélem válaszol más is :) Ja, és ami nagyon gáz itt, semmi diákélet nincs kb. Mindig összevonják az etk-t az áokkal meg fokkal, ötszázezer ember, nem ismersz meg senkit mert már olyan sokan vagytok, ha nem lépsz be hökbe vagy iöcsbe akkor kb semmi normális program, és Pécsett tudom, hogy nem így van (mázlisták!). Egyébként sztem mindenhol vannak előnyök és hátrányok, én ha újra dönthetnék, Pécsre mennék, ott a tesóm, egyik legjobb bnőm, sokkal közelebb is van, a koli még az itteninél is jobb, és nem igazán szerettem meg Pestet, nekem túl nagy. Szóval én már inkább ezek alapján döntenék így utólag, mert a lényeget mindkét suliban megtanulod, és ha jól teljesítesz, bármelyikből is kerülsz ki, fogsz tudni annyit, hogy segíthess másokon. De persze utólag könnyű okosnak lenni, emg hát mindenkinek más a preferenciasorrendje... Végül neked kell eldöntened, remélem, segíthettem! Majd írj ide, mi lett végül:)

2015. jún. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!