Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4. tárgyfelvétel lehetséges?

4. tárgyfelvétel lehetséges?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy a most 3.-jára felvett tárgyam megint nem fog sikerülni. Jól tudom, hogy rektori kérelemmel lehet még egy utolsó esélyem? 100%-ig biztos infó kéne. A képzés végén vagyok már és amúgy az összes fontos tárgyam 5-ös mindig, csak ez az egy, ami a kriptonitom, nem akarok miatta mindent bebukni, amit az elmúlt évben csináltam, viszont lenne most más egyébként fontosabb tanulni valóm.
2015. jún. 12. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt tudnám javasolni, hogy az adott intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában keress erre rá.
2015. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy jó gondolat volt.

"...különleges méltánylást érdemlő esetben kérheti..."

Ennek jelentésével nem vagyok teljesen tisztában. Ilyen eset az, hogy 4.-jére kell felvennem a tárgyat októl függetlenül, vagy az ok az ami méltányosságot érdemlő dolog? Ez nem mindegy és nekem nem tiszta ebből a szempontból ez a mondat. Köszönöm a választ!

2015. jún. 12. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont azért fogalmazzák meg így, hogy senkinek ne legyen tiszta. Nem tudhatod előre, a dékán "kedvétől" függ, hogy engedélyezi-e. Vannak olyan helyek, ahol nem hivatalosan, de mindenki tudja, hogy mindenkinek engedik, van, ahol tényleg valami extra jó okot kell mondanod, hogy neked miért engedje meg. Írd meg a kérvényt és kiderül.
2015. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!