Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvvizsga nélkül, vagyis...

Nyelvvizsga nélkül, vagyis diploma nélkül hogy taníthat egy tanár?

Figyelt kérdés
2 nyelvvizsgát kér az egyetem a diploma kiadásához,mivel csak egy nyelvvizsgám van így nem adják oda a diplomámat.Nem taníthatok.Mégis hallom innen-onnan,hogy nyelvvizsga nélkül tanítanak egyesek,ti hallottatok ilyenekről?

2015. jún. 16. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
nem kellett mindig nyelvvizsga a diplomához.
2015. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Milyen szakos vagy?
2015. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 nyelvvizsgát? Ez nagyon ritka, tanárképzésben nem is tudok ilyenről! Két évig taníthatsz, amíg gyakornok vagy.
2015. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az első válaszolónak: nem az 50 éves tanárokra gondolok,hanem azokra akikre VONATKOZIK a nyelvvizsga kötelezettség.

Magyar nyelv és irodalom szakos tanár vagyok,egyetemi végzettségű (bölcsészkar)és bizony KETTŐ nyelvvizsgát kérnek,osztatlan képzésben vettem részt.Tanítottam pár évig,de 2012-es törvénymódosítás óta nem taníthatok.Nem tudok nyelvórára járni,mert állandóan dolgozom,jártam,de sokszor lemondtam és kirúgott a tanárom.

Ördögi kör:ha dolgozom és lenne rá pénzem,nincs időm,energiám,ha nem dolgozom és lenne időm pénzem nincs rá.Sokaktól hallom,hogy a magamfajták tanítanak,ezért is írtam ki ezt a kérdést.

2015. jún. 17. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan ördöngös dolog letenni 60%-ra egy nyelvvizsgát, legyen elég motiváció, hogy anélkül nem lesz diplomád és fölöslegesen tanultál. Középiskolában érettségiztél egy nyelvből, onnan már csak két lépés a nyelvvizsga. Heti néhány óra tanulásra azért kell időt időt szakítani, annyi szabadidőd kell, hogy legyen. Azt a vizsgatípust kell kiválasztani, ami a te stílusodnak legjobban megfelel.
2015. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!