Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van már egy diplomám, azt...

Ha van már egy diplomám, azt beszámítják egy BSc szakra jelentkezés során a felvételinél?

Figyelt kérdés
Szereztem már egy Mérnök infós bsc-s diplomát. Most jelentkeznék Matematika bsc szakra. Kapok pontokat a diplomámra a felvételi eljárásban? Sajnos erre egyértelmű utalást nem találtam..

2015. jún. 18. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Pl. itt van egy tájékoztató:

[link]


"Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2015. évi felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembe vételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.


Az azonos képzési területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkező számára a Kar kiszámítja a pontszámot a diplomát eredményező tanulmányaira számított súlyozott tanulmányi átlag (több felsőfokú végzettség esetén a jelentkező számára legkedvezőbb) nyolcvanszorosaként – amennyiben eléri a 280 pontot – is (max. 400 pont) és a többletpontok (max. 100) összegeként.


A pontszám meghatározásához kérik feltölteni a súlyozott tanulmányi átlagról szóló igazolást."


Mivel nem azonos képzési terület (műszaki vs. természettudományi), a második bekezdés nem vonatkozhat rád, az elsőt meg én sem tudom teljesen értelmezni, hiszen csak annyit ír, hogy "figyelembe vételével rangsorolja".

2015. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!