Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy meri egy iskola semmibe...

Hogy meri egy iskola semmibe venni a hiányzásra vonatkozó jogszabályokat? Semmitől se fél? Ellenőrzés stb?

Figyelt kérdés

Friss tanerő vagyok egy középiskolában épp egy éve vagyok itt. Már az első pár hónapban feltűnt, hogy bármely osztályban is tanítok, minden naplóban van egy rakat diák akiket sose látok, van egy tonna hiányzásuk, ennek ellenére vannak jegyeik. Még az én tárgyamból is voltak jegyek. Hogy ezeket a jegyeket ezek a sose látott diákok mikor és mire kapják rejtély, főleg úgy hogy még az én tárgyamból is kaptak jegyet, amit csak én adhattam senki más, és én nem adtam.



Hiányzások: a jogszabály teljesen világos:

Nem tanköteles tanuló esetén

- az iskola értesíti a tanulót illetve szülőjét az igazolatlan mulasztásokról (legalább kétszer),

amelyek 30 órát meghaladó igazolatlan mulasztást követően a tanulói jogviszony

megszűntetését vonják maguk után.

Jogszabályi háttér:

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet

50. §

(4) A tanköteles tanuló kivételével megszűnik a tanulói jogviszonya annak, aki egy tanítási

éven belül igazolatlanul harminc tanítási óránál – alapfokú művészeti iskolában tíz tanítási

óránál – többet mulaszt, feltéve hogy az iskola a tanulót, kiskorú tanuló esetén a szülőt

legalább két alkalommal, írásban figyelmeztette az igazolatlan mulasztás következményeire.


Na most: évzáró értekezlet volt, melyen ismertették az egyes tanulók eredményei hiányzásait. Csak úgy röpködtek a számok. 300 400 500 sőt 600 órát meghaladó hiányzások. Nem vicc!

Ezek zöme igazolatlan vagy az egész az.


Kérdésem: milyen magyarázat adható arra, hogy egy több százaz hiányzással rendelkező tanuló (vagyis: sose volt benn) továbbra is ott vigyorog a névsorban és halad tovább tanulmányaiban?


Az iskola SZMSZ-e a magántanuló/napi iskolába járás alól való felmentettséget kizárja. Itt nincs magántanuló, de ha lenne is, annak meg a hiányzását nem írják. Az 500 600-as hiányzás egy nem tanköteles nappali diákra vonatkozik tehát.

És ott van az iskolában és vannak jegyei (de mire? És ki adta? Mert az őt oktató tanárok nem!).


Valaki homályosítson már fel engem a friss tanerőt! Ha már az iskola vezetősége a mezei dolgozóval kommunikálni nem hajlandó, az igazgatót megszólítani nem szabad, a helyettese meg csak a vállát vonogatja, mondván ez nem az ő asztala forduljak az igazgatóhoz.

Az meg mint egy császár jár-kel és nem lehet megszólítani nem áll szóba senkivel.

Ilyet még nem látott szerintem senki. Nem lehet hozzá odamenni és bármit kérdezni mondani mert rám vágja az ajtót. Nem érek rá, kész.


2015. jún. 18. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Megint te? Fárasztó. Menj el péknek.
2015. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg a kérdésre válasz?
2015. jún. 18. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt ez egy normális iskolában nem így működik

van ahol lazábban veszik, de 300-400 óra hiányzást nem hagynak

másrészt meg ne is foglalkozz vele, ha ennyire nem érdekel senkit, mert attól hogy te magadat bosszantod, még nem fog változni

annyit esetleg megtehetsz, hogy a saját tantárgyadból osztályozó vizsgát csináltatsz vele

amúgy meg lehet most átengedik és van valahonnan jegye, de később ezt még meg fogja szívni, az érettségit nem írják meg helyette és ha majd a munkahelyéről hiányzik, kirúgják

2015. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hogy történik meg, hogy te nem adsz nekik jegyet és mégis be van nekik írva valami?

Nincs lehetőséged az e-naplóban kitörölni/érvényteleníteni?Én biztosan nem hagynám szó nélkül.

Egyébként ha valaki nálad ennyit hiányzik, összes dolgozatról, akkor megbuktatod és kész..

Mindenhol vannak ilyen link alakok.Igazgatónak lehetősége van több száz órás hiányzásos diákot átengedni, hogyha van rá oka pl hosszú betegség stb.De alapesetben 600 óra után már évet kéne ismételni. ha jól számolom, már napi 6 órával is 100 napot kéne hiányozni a suliból... amikor összesen 180 napot járunk?? ez több mint a fele

2015. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőséged az e-naplóban


Itt nincs enapló. Az ok nyilvánvaló: az enapló megnehezítené a kamukat a hazugságokat.

Oda nem lehetne a tanár tudta nélkül jegyeket beírni, mert a tanár mellett csak az admin jogkörű személy léphet be, ha meg az ír be jeyget az látszik.

Így viszont van egy papír napló amibe van ezer jegy ki tudja azt ki adta.

2015. jún. 19. 11:24
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor meg is van a válasz.

Ott a diák az 500-as hiányzással benyög valami kamut (családi ok jaj nehezen élünk) esetleg még hoz is valami orvosi fecnit a nem létező betegségéről, és ennyi. Igazgató engedi.


És akkor még azt tudni kell hogy ezek a több százas hiányzások erősen kozmetikázottak. Nem ennyik ezek hanem jóval többek, egy csomó diák van aki tényleg be nem tette a lábát az iskolába egyszer se-annak mennyi lenne a valós hiányzása?


Igazgatónak lehetősége van több száz órás hiányzásos diákot átengedni

2015. jún. 19. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Ezt miért tőlünk kérdezed?


2. Miért nem az igazgatótól? Nem áll veled szóba? Azt hogy?

Hamar szóbaállna veled, ha említenéd, hogy jogszerűtlen ez a gyakorlat és tudod bizonyítani is. (Max kirugnának, de ők jobban megüthetnéka bokájukat. Kérdés, h megéri-e.)

2015. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
El kéne dönteni, hogy mit akarsz az egésszel "fiatal tanerő".
2015. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miért nem az igazgatótól? Nem áll veled szóba? Azt hogy?


Nem velem, senkivel se.

Az ok napnál világosabb: ha szóba állna hamar igen kényelmetlen kérdésekre kéne válaszolnia köztük olyanokra is amire nem adható más válasz, mint az hogy "lopunk csalunk hazudunk".


Pl saját mindenféle diploma és képesítés nélküli csakádtagjainak alkalmazása csak papíron vagy nem csak papíron de akkor meg annál rosszabb. Vagy 10 éve ott dolgozik a kis fiacskája, semmiféle diplomája nincs és mégis tanár és érettségiztet is. Ezt hogy?

Erre pl miféle magyarázat lehet mint az hogy "csalunk"?


Mi magyarázat lehet arra, hogy olyanok kapnak érettségi bizot kézbe akik nem jelennek meg az érettségi bizottság előtt vizsgán? Hm?

Hol és hogyan érettségiznek ezek ha nem az érettségin? Otthon lakáson elnök tanár és jegyzőkönyv nélkül?

És a diák röhög a tanár pofájába hogy "ott se leszek az érettségin és mégis meglesz". És így lesz!

Erre mi magyarázat lehet?


Ha ezek miatt nem áll szóba senkivel az igazgató. Hiszen akkor meg lehetne kérdezni, hogy kedbes igazgató úr, ha bértábla szerint fizetnek hogy lehet egy egyetemi végzettségű tanár az ált isk végzettségűeknek megfelelő kategóriában?


És még napestig sorolhatom az egyéb dolgokat.

2015. jún. 20. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ez hallatlan
2017. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!