Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek tovább tanulni,...

Hova menjek tovább tanulni, ha építész mérnők szeretnék lenni, vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
7.-es leszek,és az egyik rokonom építészmérnök Pécs-en.Jól hangzik,sokat is lehet keresni egy-egy munkával,csak az a baj hogy ritkán is van munka.Még nem döntöttem el,hogy mi szeretnék lenni,de jó iskolába szeretnék menni(4.5-4.6-os átlag).Érdekel a zene,a hajam,a kinézetem,a rajzolás,hogy mi miért van,miért pont így van,a buszozást nem nagyon bírom,,de azért kibírok egy-egy utat mostanában.Fejér megyében lakok.Tudom,hogy nem jó a tanulási eredményem,de most nagyon belehúzok(eddig még nem volt 3-asom,se rosszabb)Jól megy a matek(5)a rajz (5)töri(5)Előre is köszönöm a tanácsokat.

#továbbtanulni?
2015. jún. 22. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

BME-n van építésmérnök képzés. Meg óbudai egyetemen is, az Ybl Miklós karon.

Az építészmérnök az olyan szakma ahol kell reál tudás (matek, fizika) és művészeti véna is. Szemben az építőmérnökkel, ahol szinte csak matek és fizika kell.


Itt írnak a szakmáról: [link]


Bár még messze van, jól teszed hogy ilyen hamar gondolkozon a jövődön. Nem kell még semmit se eldönteni, de segít, hogy legyenek céljaid és jobban menjen a tanulás.


Jelenleg sajnos hazánkban az építészmérnökök nehezen helyezkednek el, mert nagyon rossz állapotban van az építőipar (főleg vidéken.)

Külföldön jobb a helyzet.

2015. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idén fogok fizikát tanulni,és úgy látom nem lesz szabad elhanyagolnom.Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.Bele fogok húzni.De még az se biztos,hogy építészmérnök fogok lenni,de majd még kiderül.
2015. jún. 22. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha matekból és fizikából jó vagy, akkor elég sok piacképes szak közül választhatsz. Ilyen idősen nekem még fingom nem volt mi hogy van, de nem árt időben utánanézi. Lényegében amihez nem kellenek a reál tárgyak azok a szakok nem is érne túl sokat. Sok egyetemi szak szerintem még annyit sem ér mint egy szakma.


Biztos lesznek akik nem értenek ezzel egyet, na meg a szülők szeretik ha kitűnő a gyerek, de ha neked jól megy a matek meg a többi reál tárgy akkor azokba fektess minden energiát, na meg az idegennyelve, az olyanok mint magyar,töri,földrajz és egyéb humán tárgyak pedig legyenek másodlagosak, nem lesz rájuk szükséged ahhoz hogy később sikeres legyél.


A műszaki/mérnöki képzések csúcsa Magyarországon a BME, ezzel nem azt mondom, hogy a többi egyetemen nincsenek jó képzések, de ha képességeid engedik akkor mindenképp a BME-t vedd célba.


Az Ybl amúgy a SZIE-hez tartozik, csak a pontosság végett :)

2015. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmilyen tantárgyat elhanyagolni,mert lehet hogy majd szükségem lesz rájuk.Angolból 4-es vagyok,de mivel a tesóm Amerikából,Egyiptomból,Tunéziából,és Törökországból jött haza,neki jól mennek a nyelvek,ezért korrepetálni fog.Köszönöm a te válaszodat is!
2015. jún. 22. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Székesfehérváron van a Jáky József Középiskola, amelyik építőipari (mélyépítő-és magasépítőtechnikus), illetve a Tópartiban (ugyanúgy Székesfehérváron) van matematika-fizika irányultság angol nyelvi előkészítővel :)
2015. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már én is gondolkodtam a Telekin,és arra jutottam hogy oda megyek,matek szakra.
2016. máj. 16. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!