Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmányosok, hogy szoktak...

Pázmányosok, hogy szoktak alakulni a ponthatárok? (pszichológia)

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és kíváncsi vagyok ,hogy általában az előző évihez képest mennyivel emelkedik kb. Természetesen tudom,hogy nem lehet megmondani pontosan...

Van még olyan aki oda jelentkezett? Mennyi pontotok van?:))



2015. jún. 22. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 421, előtte 419, előtte 435.

Ha a tavalyinál legalább 10 ponttal több van neked, akkor tuti bent vagy.

2015. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Húh akkor hogy-hogy olyan magas volt?:) Te oda jársz?
2015. jún. 22. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy tűnik sok magas pontszámú ember jelentkezett abban az évben. Igen, oda járok :)
2015. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként a felvi.hu honlapon meg tudod nézni a korábbi évek ponthatárát :)
2015. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
én az ELTE-t jelöltem meg első helyen, 2. helyen a Pázmányt. 450 pontom lett, ha az ELTE-n felmegy a pont (tavaly 439 volt), nem tudom, elég lesz-e, szóval azért még izgulok, de a Pázmánnyal is bőven elégedett leszek :)
2015. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És mért ezt választottad? Nem vagy bizonytalan,hogy illik-e és elégedett leszel -e ezzel?
2015. jún. 23. 20:01
 7/15 anonim válasza:

Nem a magas pontszámtól függ első körben (bár lehet, tévedek), hanem a jelentkezők számától. Én úgy gondolom, hogy a központi ponthatárt elnézve vagy stagnálás, vagy csökkenés lesz. :) Meg kell nézned, hányan jelentkeztek idén, tavaly, tavalyelőtt az intézménybe és azt, hogy hányan jelölték meg első helyen. Ha ez a szám a tavalyihoz képest nő, akkor valószínű, a ponthatár is magasabb lesz, hiszen valahogy szelektálni kell, mert nem bír el több embert a szak. :/ Ha csökken, akkor talán nem teszik olyan magasra a lécet. :)


Én örülnék neki, ha bejönne a tippem. Egyébként nekem első helyen Károli van, még gondolkodom, hogy felcseréljem-e a második helyes Pázmánnyal. Várhatóan 430-440 pontom lesz,szóval nem aggódom, de akkor is. :D


Csinálj egy ministatisztikát az elmúlt évek ponthatárainak változásáról a jelentkezők arányában. Szerintem.:)

2015. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A ponthatár a jelentkezők pontjaitól függ, nem pedig a számuktól... az utolsó felvett ember pontja a ponthatár.
2015. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
5-ös vagyok. Még gondolkozom, hogy felcseréljem-e, mert mostanában több jót hallok a Pázmányról mint az ELTE-ről... dehát mikor lehetnél ebben teljesen biztos? :) hozol egy döntést, ha nem tetszik, megpróbálsz változtatni... ezt így nem lehet előre tudni, majd kiderül. nem tudom, melyik a jobb, amíg nem tapasztaltam meg.
2015. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: neked kell eldönteni, hogy kutató akarsz lenni, vagy gyakorló pszichológus. Több eltés pszichós is megmondta, hogy oda akkor menj, ha kutatói ambícióid vannak, mert ott kevés a gyakorlat. Ellenben a Pázmányon rengeteg gyakorlat van.
2015. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!