Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ismét ingyenes GYES-n...

Tényleg ismét ingyenes GYES-n az egyetem, főiskola?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta aki most iratkozott be állítólag van egy ilyen kormányrendelet. De én már nem hiszek semmiben.
2008. szept. 2. 13:47
 1/9 anonim válasza:
szia nincs a nővérrem éppen most intézi hogy támogassák neki mert szarul áll anyagilag, úgy van hogy 2006 aug30.-án már gyesen voltál és most is azon vagy, meg 1006dec31előtt beiratkoztál akkor ingyenes deamúgy nem.
2008. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen én is így tudtam ezért csodálkoztam. akkor elfelejthetem, mert én két GYEs közt táppénzen voltam.
2008. szept. 2. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
De hogy jön ez képbe? 12 félévet mindenki térítésmentesen járhat egyetemre/főiskolára, csak a 13. félévtől kell fizetni.
2008. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen? Ha államilag finanszírozott képzésre jár, de ez akkor is csak 10 félév. Ugyanis van ismerősöm aki pont emiatt kell fizessen most tandíjat, bocs költségtérítéses lett.
2008. szept. 2. 18:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Bírom aki belekeveri ebbe a kérdésbe az állami finanszírozást!!! Minek szólal meg, ha a kérdést sem érti? Baba mellett nemigen lehet nappalira járni, mert kevés helyen engedik a nagyon nagyon egyedi tanrendet...esti és levelező nappali meg kevés van, ezért kevés az esélye, hogy van is a közelben olyan képzés állami esti, levelezőn, amire szeretnél menni és fel is vesznek....baba mellett órára járni mégha hétvégente is és a vizsgaidőszakban úgy, hogy utazol át a fél országon....hát, le a kalappal aki ezt meg tudja oldani segítség nélkül....
2008. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeget nem írtam,mert szétesik a fejem. elnézést: sajnos, teljesen megszünt, a kormány már nem támogatja a kismamákat...sulitól függően lehet teljesítmény ill szociális kedvezményt kérni...vagy diákhitel ( ha nincs épp függőben már)
2008. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedvesem!

Én másod diplomát csináltam baba mellet, úgy hogy napi 80 km-t utaztam oda-vissza. Azt csak költségtérítésesen lehet. De voltak a levelezőn állami helyek is. Mivel GYES-n voltam nekem ingyen volt, mert akkor még lehetett. Szóval nem keverek semmit benne voltam.

Én úgy csináltam, hogy fogtam a fiam és elutaztam anyukámékhoz akik velünk ellentétben ( mi 180km.re) 80 km-re laknak a fősulitól ahová jártam. Anyukám babázott én meg nyomtan a sulit havonta egyszer 1 hétig. Anyós meg otthon vakarta a seggét. A 3 év alatt 1x 3 napot vigyázott a gyerekre abból 2 átüvöltözött apósommal. Szóval szép kis segítség volt.

Na hagyjuk nem ez volt a kérdésem és arra megkaptam a választ. mint már annyiszor mondta a moderátor ez nem forumozós lap. Arra ott a hoxa.

2008. szept. 2. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:

"De hogy jön ez képbe? 12 félévet mindenki térítésmentesen járhat egyetemre/főiskolára, csak a 13. félévtől kell fizetni."

Én erre a kérdésre írom azt, hogy fogalma sincs a válaszolónak arról, hogy miért merült fel a kérdés!

Mázlid volt,szerencsés vagy, hogy akkor még lehetett úgy tanulni másoddipin akár, hogy segített az állam. Nekem most nincs pénzem költéstérítésesre és az egyetlen, ahol nem nappali állami van az országban abból, amit tanulni szeretnék az ország nyílegyenesen másik végén van ( és oda jó nagy a túljelentkezés is). Nekem olyan Anyukám sincs, aki 100km-el közelebb lakna a sulihoz és aki vigyázna rá. Nekem nincs segítségem. Se állami se családi. Pénzem sincs arra, hogy panzióba költözzem a vizsgaiőszak alatt és bébiszittert fogadjak. Azért érzek szívásnak, a kismamák támogatásának az eltörlését, mert amire ide kerültem, hogy járhattam volna támogatott képzésre, zuty, megszüntették. Ez érzékenyen érint. Az meg mégjobban, hogy olyanok, akik a kérdést se értik beleokoskodnak, hogy, hogy jön ez ide....

Közeben még eszembe jutott Neked valami. Szakirányún esetleg az szja-val lehet játszani. Bár nem tudom, hogy szerinted ebbe érdemes-e időt, pénzt, energiát fektetni.

2008. szept. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valamilyen szakmai képzésre gondolsz? OKJ-s ra?

Én gondolkodom ilyenben de ami tetszene az 80 körül van. Ha gondolod folytathatjuk priviben és akkor okoskák nem kontárkodnak bele.

2008. szept. 3. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!