Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a különbségek az új...

Mik a különbségek az új Orvosi élettan (Fonyó) könyvek között? Melyiket érdemes inkább beszerezni? A legújabb sárgát vagy a régebbi piros? A heti tesztekben rámentek arra, hogy az új könyvben található pluszokból kérdezgetnek? SOTE-sok válaszát várom

Figyelt kérdés

2015. jún. 24. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért itt kérdezed . Első éves vagy? Amúgy érdemes a legújabbat beszerezni, de a tételeket az előadás alapján szoktak összeállítani.
2015. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kéket semmiképpen. A többi egészen használható.

A kékkel az a baj, hogy logikátlan a szerkezete, mivel a fejezetek végére csak be vannak dobálva információk ("az alapokon túl" címszó alatt). A kék előtti verziók (piros, barna, fekete) vastagabbak, mint az újabbak, így tovább tart őket elolvasni, de kicsit több információt is tartalmaznak. De az újak is jók. Információtaralom szempontjából a kék sem lenne rossz, csak logikátlan a szerkezete.

Előadáson meg úgyis elmndják a fontos plusz információkat, amik esetleg nincsenek benne valamelyik könyvben.

2015. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a bézset vedd meg (a 2014-es), esetleg a 2013-as zöldet, az előttit ne. Amilyen kukacoskodó az élettan intézet nem éri meg kockáztatni...
2015. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én zöldből tanultam idén és 4-es lett a szigorlatom, szóval szerintem is vagy a zöld vagy a bézs színű könyvet használd majd. Igazából majd meglátod, hogy bármiből is tanulnál, sokszor a heti teszteknél mindegy, mert annyira random egyik-másik. Volt olyan, hogy egyszeri átolvasással írtam 80%-ot, meg olyan is, hogy több napig tanultam az adott anyagot és kaptam 40%-ot.
2015. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Újonnan mondjuk csak a legújabbat tudod megvenni. Azt pedig kötelesek elfogadni, mert mind a 4 orvosin mindig a legújabb Fonyó könyv a hivatalos élettan tankönyv.
2016. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "kötelesek elfogadni" egy hülyeség. Azt fogadnak el amit akarnak, ha megtanulod valószeg nem vágnak meg vizsgán, de etalon nincs. Tudás ismeret változik, vizsgáztatók és a könyv se biztos, hogy azt tudja ami kell. Az a biztos ha előadásokból tanulsz tankönyvből kiegészítve.
2016. jan. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind a 4 orvosin a legújabb Fonyó könyv a hivatalos tankönyv. Nálunk Pécsen az élettan írásbeli (Kórtan, patosz szóbeli - nem mint Debrecenben, és a fejlődéstan kötelező - nem mint Szegeden; csak a könnyű/nehéz viták elkerülése végett). És a lényeg, hogy élettanból mondta a tantárgyfelelős, hogy a Fonyó-könyvre lehet hivatkozni, mert az a hivatalos. Tehát, ha az írásbelin nem fogadnak el valamit, ami a könyv szerint helyes, azzal lehet reklamálni. Anatból már más a helyzet, ott kérdeznek olyat is, aminek köze nincs a Funkcionális anat könyvhöz, de még az előadáshoz se.
2016. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!