Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az Óbudai...

Mi a véleményetek az Óbudai egytemen Bánki Donát Gépészmérnöki karról?

Figyelt kérdés

Ide adtam be a jelentkezésem és a kérdésem az lenne,hogy az első pár félév milyen nehézségű ? Mennyire összetartó a szak ? Lehet segítséget kérni egymástól,ha nem megy valami ? Mik a buktató tárgyak ? Meg úgy általában milyen az élet ezen a szakon ? :)


Sajnos elég kevés véleményt találtam róla itt az oldalon :/


Nagyon megköszönném ha valaki aki oda jár tudna segíteni :)


Előre is köszönöm a segítséget ! :)



2015. jún. 24. 17:20
 1/2 anonim válasza:
100%

Az egyik legnehezebb műszaki kar az országban. 2012 -ben több mint százan indultunk levelezős gépészek, most a hetedik félévet kb. öten - hatan fogjuk elkezdeni úgy, hogy nincs csúszás és elmaradt vizsga. Még kb. húszan lehetnek ebből az évfolyamból, akik járnak még, de valahol lemaradva.


Első félévben Anyagtudomány I. -ből buktak meg a legtöbben, pedig szerintem egy viszonylag egyszerű, tanulható tárgy. Rengetegen buktak a második félévben Mechanika II. -ből (szilárdságtan) és Anyagtudomány II. -ből. Az igazi vízválasztó az a harmadik féléves Forgácsolástechnológia alapjai c. tárgy. 153 -an vettük fel, 50-en kaptak aláírást, 35 -en vizsgáztunk le. Negyedik félévben Méréstechnika II. és Mechatronika alapjai II. a kaszás. Ötödik - hatodik félévben Alakítástechnológia és gépei I. - II. végez a legtöbbel. Szóval ha nem buksz meg valahol az egyik tárgyból, akkor majd megbuksz a másikból. Én személy szerint Mechatronika II. -ből buktam a negyedik félévben, de CAD-CAM-CNC szakirányon nem épül rá semmi, így nem okozott késedelmet. Most csináltam meg hatodik félévben.


A tanárok szerintem kiváló szakemberek, a legtöbbjük tanítani is tud, csak hát a követelményt nem az átlagemberre szabták.


Mi levelezősök sokat segítünk egymásnak, biztos, hogy a nappalisok is így vannak ezzel. A diákéletet nem tudom, hogy milyen a nappalisoknál, gondolom, hogy jó lenne, ha lenne idejük ilyesmire. Azért van egy-egy szakestély, ilyesmi.


A munkaerőpiacon állítólag szeretik a Bánkin végzetteket.


Sok sikert!

2015. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy kivagy már én is idejárok.
2016. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!