Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági és Vidékfejlesztési...

Gazdasági és Vidékfejlesztési Agrármérnökin mennyire nehéz a matek? Melyek a legnehezebb (buktatós) tantárgyak?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy félév matek van, szokásos analízis: deriválás, integrálás, mátrix. Teljesíthető, nem szivatós. Hetente van gyakorlat is, és szerintem rendesek. A budai campuson tartották nekünk, ott meg van elvárás de cserébe rendesek.

Első félévben volt az agrártermelés alapjai, ahol 180 növényt kellett latinul-mindnestül tudni, szóbeli beszámolóvolt, felismeréssel, nem mondom hogy megtanulhatatlan de nehéz. Általában amúgy mindenkinek segítenek, több alkalommal is tartanak vizsgát.

Ami nehéz az szerintem második félévben a statisztika, agrárgazdaságtan I-II, és első félévben a műszaki alapismeretek.Esetleg 3. félévben a számvitel, 4. félévben a pénzügy.

De ez is csak beállítottság kérdése, szerintem nem egy teljesíthetetlen szak, megfelelő tanulással simán megy.

2015. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi most vettem észre, hogy te az SZTE-re írtad, ez a Corvinusos tapasztalat :)
2015. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Lényegen nem változtat, az SZTE sem rossz, nagyjából hasonlóra számíthatok, a matek mindenhol nehéz a GVA-n, ahogy hallottam :)
2015. jún. 26. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Az SZTE-n két félév matek van. Gazdaságmatematika 1. (határérték számítás, deriválás, integrálás) meg Gazdaságmatematika 2. (valószínűségszámítás)
2015. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz? Sokat szenvedsz vele?
2015. júl. 1. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!