Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs meg a minimum ponthat...

Kedves97 kérdése:

Ha nincs meg a minimum ponthatárom akkor?

Figyelt kérdés
a felvi sajnos azt írja ki h nincs meg a minimum vagyis 280 pontom se. Így akkor májusba érettségizhetek újra? beadtam egy felnőttképzésre is egy B tervnek de nem tudom oda hány pont kell, oda is 280?

2015. jún. 26. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Októberben is mehetsz újra, (bár régen az volt a jogszabály, h akkor már emeltre kell menned, de ez már évekkel ezelőtt volt, szóval nézz utána...) és ha indul a képzés keresztfélévben, akkor akár télen is elkezdheted.
2015. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Akkor nem biztos, hogy egyetemre kéne jelentkezned. Érettségizz újra. Ha nem sikerül így sem minimum 320-at összeszedni, akkor inkább szakmában gondolkozz. Mivel a 280, de még a 300 is baromi kevés.
2015. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell senkit se leírni, volt osztálytársam depressziós lett utolsó évben és totál elcseszte a végén a tárgyait és az érettségijét, pedig kitűnő tanuló volt előtte...

Meg vannak későn érő emberek is, akik csak később érkeznek el arra a pontra, hogy le kell ülni a fenékre tanulni.

2015. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Értem én, de sajnos ez egyéni szoc. probléma. Egyetemen, munkahelyen sem fog érdekelni senkit. Csak az, hogy teljesít-e vagy nem. Ha meg nem, akkor kirúgják, költségesre sorolják.
2015. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
És? Már nem a 20 évvel ezelőtti rendszerben élünk, hogy ha 1x elb..ztad az érettségit, akkor annyi. Ha kirúgnak a munkahelyedről is találhatsz másik helyet vagy ha átkerül valaki fizetősre is befejezheti még az egyetemet, mindet megtanulja az illető a saját kárán.
2015. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nehéz évem volt, amugy nem hülyegyerek vagyok, 4 ponttal maradtam le a minimumtól mert a töritanárom lepontozott, pedig olyan tétel húztam amit tudok. ezért már kár keseregni tudom, emelt érettségim és nyelvvizsgám van angolból nem kell egyből leírni h menjek szakmát tanulni :)
2015. jún. 26. 21:53
 7/8 A kérdező kommentje:
egyik ismerősöm javasolta h jövőre újrajelentkezzek, mert amit felnőttképzésen tanulok az kell a szociálpedagógiához is ( oda minimum pont kellett volna) ez hogyan működik?
2015. jún. 26. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:

októberben tedd újra ami rosszul sikerült, de azzal számolj, hogy jövőre már 300 lesz a minimum.

ha az októberi se úgy sikerül ahogy szeretnéd, májusban még midnig megpróbálhatod.

addig meg dolgozz, tanulj töltsd hasznosan az időd. és legalább már független tanárnál fogsz érettségizni

2015. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!