Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valami bíztatóra lenne szükség...

Valami bíztatóra lenne szükségem, megbuktam 3 tantárgyól! Lehet esélyem a sikeres pótvizsgára?

Figyelt kérdés

sajnos nem vettem komolyan ezt a évet volt több gond is körülöttem,viszont mindenki hibázhat én is próbáltam helyre hozni azonban nem sikerült teljesen hiszem a matek,fizika és német nyelvből megbuktam.

nagyon félek hogy megbukok de szeretnék mindent megtenni azért hogy ez ne így legyen,tippekre illetve tanárcsokra lennék kíváncsi,egyébként 9.évfolyamos vagyok.



2015. jún. 28. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad a tanulást?
2015. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
már hozzá kezdtem,csak fogalmam sincs hogy van-e esélye annak hogy 3ból sikeres legyen a pótvizsga
2015. jún. 28. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbálj minden nap mindhárom tantárgyra időt szakítani. Legalább 1-1 órát. Fizikában sajnos nem tudok segíteni, de ha matekból vagy németből valami nem világos, nyugodtan írj, idén érettségiztem szóval fordulj hozzám bizalommal. A lényeg, hogy ne keseredj el és ne add fel!

Azt hallottam, hogy a pótvizsgán nem nagyon szoktak köcsögösködni, a tanároknak sem érdekük, hogy megbuktassanak egy diákot.

2015. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak akarat kérdése. Képes vagy rászánni a nyarat és tanulni rendesen, hogy megmentsd az egész évet, vagy inkább kifogást keresel?


Mélyenszántó tippeket nem tudok adni. Nekem az a módszerem vizsgaidőszakban, hogy reggel bemegyek a könyvtárba (nyáron a mellette lévő parkba ülök ki) és estig tanulok.

2015. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá, hogy nem tudod, át lehet-e menni, akkor megnehezíted a dolgod. Mert meg lehet csinálni. Nekem tavaly (10. osztályosként) az osztálytársam szintén háromból (matek, fizika, angol) bukott meg, de sikeres pótvizsgát tett. Gondolom nem volt teljesen szabad a nyara, mert tanulni kellett hozzá, de SIKERÜLT neki.
2015. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, volt már ilyen! Tanulj!

Lehet, a matek és fizika nem fog tanár nélkül menni. Esélyes, hogy a szüleid ebben segítenek, ha kéred?

2015. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

reményeim szerint fogok matek és fizika tanárhoz járni,viszont akkor is tartok az egésztől hiszen sosem pótvizsgáztam még és azt sem tudom hogy zajlik.

ebben valaki tudna nekem segíteni?

2015. jún. 28. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:

az motiváljon,hogyha nem sikerül,akkor 1 évvel később végzel ami nagyon rossz lesz hogy a többiek már érettségiznek/teszik a szakmát, te meg még egy évvel le vagy maradva.ráadásul végig akarod újra ülni az idei évet?mégegyszer végig hallgatni mindent?

szerintem ez egy jó motiváció lehet.

matekból a sok gyakorlás a kulcs, fizikából elmélet és a képletek megtanulása. németből pedig nehéz ügy, ha nem megy a nyelv egyátalán.

de ha bemennél a tanáraidhoz és látnák rajtad az igyekezetet lehet az is segítene.kérj tőlük segítséget , konkrét kérdésekkel menj, hogy lássák hogy érdekel.

persze ez akkor, ha a tanárnál vizsgázol, erről nincs infóm

2015. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En csak annyit tudok a potvizsgakrol h hasonlo az osztalyozovizsgahoz mert nekem meg azt kellett tennem, meg par osztalytarsamnak is. Nem kell felned, velunk normalisak voltak, elenk raktak egy feladatlapot es kesz, egyik baratnomnek meg fel pont hianyzott a negyeshez es azt is megadtak neki. Nem hinnem h veled szemetkedni fognak :))
2015. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bizál benne hogy sikerül mivel azt mondod nemvetted komolyan ezt az évet és ha most komolyan minden erödel nekiálsz komolyan tanulni lehet menni fog de nemtudhatja senki 10 hét elég lesz e ehez ami 9 hónapos tananyag. évközbe kellet volna ugye komolyan venni a dolgokat most nemkellene félni. Hány éves vagy kérdezö ? 15 gondolom
2015. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!