Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt el fogják magyarázni?

Ezt el fogják magyarázni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem az egyetemet, hallottam már másoktól meg itt a GYK-n is olvasgattam, hogy nekem kell majd a tantárgyaimat kiválasztani, meg krediteket kell majd szerezni... ezeknek a rendszerét el fogják magyarázni a felvételinél, vagy nekem kell utánanéznem?
2015. jún. 28. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk első szemeszterben automatikusan felvették a tárgyakat(egyet nem, azt megmutatták hogy hogyan kell)
2015. jún. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kreditet meg felveszed év elején, és megszerzed év végén sikeres aláírás, és(vagy) vizsga után
2015. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol veszi fel a TO az elsősöknek a kurzusokat. Nálunk se szokás (SZTE-TTIK).

Biztos, hogy informálva lesztek. De a közösségi oldalak által is tudsz segítséget kérni.

2015. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Legjobb, ha utánanézel mindnek, ehhez majd biztos adnak valamilyen tájékoztatót, ill. a megfelelő honlapokon is megtalálsz mindent. Ez már nem középiskola, h. mindent a szádba rágnak.
2015. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindenről fogsz kapni információt, de nem egy nagy őrdöngősség. Mondjuk nekünk a régi ETR nem volt egy nagyon bonyolult dolog. Facebookon viszont mindenről adtak infót a felsőbb évesek. Szóval no para. :) Alapjáraton viszont annyi, hogy egy félévben átlag 30 kreditet kell teljesíteni, ez 6 félévre adja ki a 180 kreditet vagy 10 félévre a 360 kreditet. Ennek megoszlása változó (attól függ, hogy alap vagy osztatlan képzésre jelentkezel).


Ne ess kétségbe, ha pl. alapképzésen első félévben / első évben nincsen meg a 30 kr / félév, a lényeg, hogy a mostani szabályozások értelmében azért a 18 kr / félév meglegyen, de azért jobb, ha minél több tárgyat fel tudsz venni, minél több kredittel.


A minorok / szakirányok alapképzésben több kreditet adnak, így ezért sem kell kétségbe esni, ha nincsen az embernek, csak 28 kreditje első félévben, 29 másodikban, mert a következő félévekben esetleg ugyanannyi órával lehet 36 kredit is.


Különben a kredit a kurzusok értéke, amiket teljesítesz. Pl. Bevezetés az emberi gondolkodásba 1 kreditet ér, az Angol szaknyelvi alapozó 3 kreditet stb.


Nagyvonalakban ennyi, de orientációs napokon, ha nem is mondanak el mindent, akkor is el tudsz kapni egy felsőbb évest, aki viszont készséggel elmagyarázza a dolgokat.

2015. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!