Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 3 fél évet csináltam meg...

Ha 3 fél évet csináltam meg egyetemen, akkor az elsőt is ki kell fizetnem? Vagy csak a 2. és 3. félévet?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem egy szakot, egy félévet megcsináltam belőle, majd váltottam, ebből megcsináltam két félévet, voltak közös tárgyak, így sokat el is fogadtattam. Most ebben a félévben viszont elbuktam 3 tárgyam, félek, hogy a továbbiakban csak rosszabb lesz, nem megy a tanulás, pedig nem lenne nehéz, csak nem tudok leülni az anyag mellé, így gondolkodom, hogy lehet jobb lenne ott hagyni, minthogy még nagyobb adósságba vessem bele magam.

És a fizetés hogy megy? A költségtérítéses összeg felét kell fizetnem?


2015. júl. 2. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 3 félévet csináltál, akkor 3 félévet kell fizetni. De még nincs kifizetve? Nem értem igazán.
2015. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még nem hagytam itt :D

Azért gondoltam, hogy nem kell az elsőt, mert ugye az ott lehet hagyni minden következmény nélkül, nem kell kifizetni... de hát túl naiv voltam, az állambácsi miből gazdagodna xD

2015. júl. 2. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mármint eredetileg nem költségtérítéses?

Csak akkor kell fizetni, ha otthagyod?

2015. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az elsőnél olyan szerződések volt, hogy nem kell fizetni, nincs következménye, ha ott hagyod, akkor most miért merült fel benned, hogy mégis ki kell fizetni? Tényleg nem értem még mindig :D
2015. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én már aláírtam a hallgatói szerződést, ugye abban az van hogy az első félévért nem kell fizetned, ott hagyhatod ha meggondoltad magad, ez osztatlan képzésnél 2 félév.

De én már ugye a 3. félévemnél tartok, és állítólag a kézés díjának felét vissza kell fizetni ha itt hagyom, államis vagyok. Csak azt nem tudom, hogy az első félévet is ki kell e, vagy csak a 2. és 3.at

2015. júl. 2. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg, mi van a szerződésben. Abban biztosan egyértelműen benne van.
2015. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!