Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mechatronikai mérnök. Tudni...

Mechatronikai mérnök. Tudni szeretném hogy mennyire kifizetődő erre a szakra menni. Jó vagyok matekból és fizikából is, mindenképp mérnöknek mennék a másik választottam az építő mérnök lenne. Szerintetek megéri ennek tanulni?

Figyelt kérdés
Megjegyzésképp mondom azoknak akik azt fogják írni hogy lusta vagyok hogy itt kérdezem és nem nézek utána. Végig böngésztem a Felvi.hu oldalát ezzel kapcsolatban ,cég bemutatóra megyek idén nyáron. Szóval kutatom hogy milyen is ez a szakma. Csak még nem kaptam tiszta képet arról hogy milyen is lenne. BME-re megyek ,ha felvesznek.
2015. júl. 2. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy új képzés, a villany+gépész közös szak. Nagyon magas a felvételi ponthatár, ezért eléggé komoly előtanulmány kell hozzá. Csak külön villanymérnök vagy gépész sokkal "olcsóbb". Én még a hagyományos osztatlan képzésre jártam BME MSc. Villamosmérnök, előtte szakközép volt gépész-IT, azaz kb. az lehetek, amit most mechatronikai mérnök képzésen oktatnak. Ha nem szakközépbe jártál, akkor eléggé neki kell futni a műszaki pályának, az elméleti szinten oktatott fizika nem túl sokat ér önmagában, a gyakorlat nagyon fontos. Ez persze otthon önállóan is végezhető, de végezned kell, ha azt akarod, hogy piacképes legyen a tudásod. Sajnos az egyetem sem ad piacképes tudást, azt Rajtad múlik, mit teszel.


A villanymérnök képzés ma is megállja a helyét, vannak most ott tanuló és doktori pályán lévő ismerőseim, és olyna is, aki a piacra ment. Csak BSc-ben tilos gondolkodni, mindenképp az MSc-t célozd meg, akármire is mész. Az építőmérnök nem megfizetett szakma, ahogyan gépészmérnökként is nehéz jó fizetést találni, a képzéssel is komoly gondok vannak, különösen az energetika területén. Villanymérnökből viszont iszonyúan kevés van, különönsen abból, aki tényleg ért is hozzá, bármennyi pénzt lehet kérni, ha kb. harmadévtől figyelsz arra, hogy több cégnél, vagy akár saját kutatási témában letegyél valamit az asztalra, hogy amikor végeztél, akkor már komoly előnnyel indulhass. Nem az egyetemi tanulmányi eredmény számít elsősorban, bár az MSc-re el kell jutni, és most ott az is számít, de a piacon a valós tudáson kívül semmi más nem számít.


Ha van esélyed mechatronikára (most 458 pont kellett hozzá), jelöld meg, de én a helyedben második helyen mindenképp a Villanymérnököt választanám, oda 365 pont elég volt, és nem vagyok meggyőződve róla, hogy a mechatronikával több pénzt lehet keresni. Az biztos, hogy multiknál nagy az igény erre, de ott nem lehet annyira nagy pénzt szakítani. Míg villanymérnökként IT-s tudással kombinálva 2-3x annyi a gázsi. Csak arra figyelj majd a szakosodásnál, hogy 5-6 évet számolj rá a munkaerőpiacra, ne az akkor népszerű szakokra menj mindenáron, mert abból túlkínálat lesz... én nem népszerű választottam, és nagyon jól jártam vele. Persze azért nagyon fontos, hogy olyan szakot válassz, amit szeretsz is csinálni, mert csak abban leszel vérprofi szakember. Amit nem szeretsz, abból sosem lesz nagy pénz.


Természetesen a BME-re menj, ez nem is kérdés.

2015. aug. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!