Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt matek és emelt angol...

Emelt matek és emelt angol érettségi 90% felett?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy fel lehet készülni emelt matek és emelt angol érettségire úgy hogy mind kettő 90% feletti legyen? Illetve mennyire nehezek, mert ahogy olvasgattam ilyen 70-80%-os eredményeket találtam. Most fejeztem be a 11. osztályt, tehát egy évem van még rá és középfokú nyelvvizsgával rendelkezem.

2015. júl. 9. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, igen.

De ez nagyon relatív.

Teljesen magadtól, esetleg ha szükséged van segítségre, akkor tudsz-e magántanárhoz fordulni?

Mennyire vagy szorgalmas, mennyi időd van a tanulásra, stb, stb, stb.


Egyébként, ha megnézed az előző évek feladatsorait (2005-től), akkor lehet viszonyítási alapod.

2015. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Láttam már feladatsort, és gondolkodom magántanáron is, emelt matekot felvettem pluszba, ami heti 2 órát jelent.

Szorgalmammal nem hiszem hogy baj lenne mivel kitünő vagyok,az idő az már nagyobb probléma.


Igazából azért kérdeztem, mivel olyat olvastam, hogy az emelt angol érettségi majdnem olyan nehéz mint egy felsőfokú.

Köszönöm a gyors választ! :)

2015. júl. 9. 15:40
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

nem olyan nehéz az emelt angol szerintem. matekból ha van hozzá tehetséged és jól megy minden téma akkor van rá esély. de ez is lutri, ha beleraknak valami feladatot amitől nagyon megijedsz és elrontod,akkor akár 1 feladaton is bukhatod

amúgy minek két emelt 90%os, milyen szakra?:D

2015. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Közgázt néztem :D csak ugye 460-465 a ponthatár támogatotton.
2015. júl. 9. 16:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Matek neccesebb,de ha van tehetséged és szorgalmad egy év alatt simán :)
2015. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdemes egy emelt szintű előkészítőre beiratkozni.

Ha jó, akkor ott tervszerűen felkészítenek, de nagyon sok gyakorlás kell folyamatosan.

Az ELTE Hallgatói Alapítvány előkészítője sztem elég jó.

2015. júl. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :)


Én is a matektól tartok jobban.

A Corvinus előkészítőjét néztem ( Studium Generale), de megnézem az ELTE Hallgatói Alapítványét is, köszönöm az ötletet.

2015. júl. 10. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismerek egy srácot, aki a Stúdiumot otthagyta, mert gépies, monoton, száraz volt és nem volt interaktív. Aztán átment az ELTE HA előkészítőjére, ami persze fizetős, de sokkal élőbb, közvetlenebb volt és kisebb csoportban tanítottak.

Ez persze csak egy vélemény, de kérdezősködj a közösségi oldalakon.

2015. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, utána kérdezek.
2015. júl. 10. 20:06
 10/11 Chok Dee ***** válasza:

Én az angol részről tudok neked nyilatkozni:

Én külön-külön megcsináltam a B2 nyelvvizsgát -> középszintű érettségit -> C1 nyelvvizsgát -> emelt szintű érettségit (ebben a sorrendben)

A B2-es nyelvvizsga nehezebb mint a középszintű érettségi, ugyanez igaz a C1-es nyelvvizsgára hogy nehezebb mint az emeltszintű érettségi. Nekem magántanárom azt mondta hogy az emelt érettségi a B2 és a C1 között van félúton, amivel teljesen egyet is értek. Most durván másfél éve hogy megcsináltam a felsőfokot, azóta én 1 deka angolt nem tanultam, csak a szokásos dolgok, (ha lusta voltam megvárni pl. egy sorozatot magyar szinkronnal akkor inkább megnéztem angolul, angol hírportálok olvasása stb.) de ezen kívül semmi extra. a C1-emet ha átlagolni akarom szóbelit írásbelit egybevéve akkor 76%. Most idén a szintemelő érettségi amire tényleg egyetlen egy szót sem tanultam lett 82%. Nem véletlen van az hogy az 5-ös emeltre középfokú nyelvvizsgát adnak csak, nem felsőfokút.

Egyébként hajrá! :)

2015. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!