Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes egy laptopra beruházno...

Érdemes egy laptopra beruháznom, ha a BME villamosmérnöki karra jelentkeztem?

Figyelt kérdés
BME-VIK villamosmérnöknek jelentkeztem a felvételin. Most szeptemberben fogok kezdeni. Az lenne a kérdésem, hogy az egyetemen mennyire venném hasznát egy saját laptopnak és hol tudnám használni? Ha érdemes beruházni rá, akkor milyen laptopot ajánlanátok?

2015. júl. 12. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jóformán nélkülözhetetlen
2015. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem muszáj a laptop, elég ha asztali PC-d van, de számítógép mindenképpen kell sajnos, hacsak nem akarsz naponta több órát eltölteni géptermekben az amúgyis húzós BME-s órarend mellett..

Az első években nem is ajánlanám a laptopot, mert sokan beülnek előadásokra játszani. Ezt könnyű tőlük átvenni, na de úgy végképp nincs értelme egyetemre járni..

2015. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most végeztem decemberben az MSc-vel. A mi évfolyamunkban éppen a legjobb diák tolta végig az egyetemet laptop nélkül, egy szál asztali géppel. Egy szakirányos laborunk volt (ötödévben), ahova kellett, oda az egyik csoporttársunk hozott neki is. Ha nem vagy akkora zseni, mint ez a srác, akkor viszont nem árt, ha van, pláne, ha utaznod kell. Az a pár óra a vonaton nagy kincs a házik írásához. De tényleg ne játssz az órákon, még a leggagyibb előadás is segít valamennyit az anyag megértésében. Hajrá :-)

2015. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
nekem csak asztali gépem van, eddig 4 félévet teljesítettem és egyenesben vagyok még. néha jól jönne laptop, pl ha vonaton vagyok, de ha csak pdf-ről kell tanulni, arra elég a tablet is.
2015. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nélkülözhetetlen de nem kell itt egyből a szakma legjobb gépébe befektetni. Szerintem veszel egy garanciás használt i3-mas gépet (ami 50 ezer forintból megáll) tökéletesen teszi a dolgát.

Koliban egyébként sem lehet asztali gépet bevinni (meg hősugárzót meg plazmatévét), mert ha mindenki bevinné akkor öt percenként vágná le a (jelenleg sem rózsás) hálózatot.

2015. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Koliban egyébként sem lehet asztali gépet bevinni (meg hősugárzót meg plazmatévét), mert ha mindenki bevinné akkor öt percenként vágná le a (jelenleg sem rózsás) hálózatot."


-> Ezt nem tudom honnan vetted, a VIK két kolijában laktam, mindkettőben volt asztali gépem, simán be lehetett vinni nem csak nekem, hanem a szobatársaimnak is..

Ciki is lenne a villanykaron, ha nem tudnák megoldani, hogy levágja a biztosítékot..

2015. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és sok választ!

Én Pesten lakom, nem leszek kolis és van asztali PC-m. 444 pontom lett a felvételin. A válaszokból úgy következtetek, hogy pár félév után már tényleg nélkülözhetetlen lesz egy laptop. Most úgy 50 000Ft keretem lenne egy laptop vásárlására, viszont, ha még az elején megteszi az asztali PC, addig nem akarom elkapkodni a vásárlást, hiszen akkor olyan laptop kéne, ami akár végig is kísér az egyetemen.

Sajnos már az asztali PC-m harverein is kéne újítani, tehát még az első félév során megpróbálok lépni az ügyben.

Egyébként milyen programok hardver igényei alapján érdemes keresnem laptopot, vagy fejleszteni az asztali PC-m? Programozáshoz CodeBlocks vagy Microsoft Visual Studio gondolom megfelel. Az OrCAD-nek láttam nagyobb harver igényt, gondolom azt is sokat használtátok.

2015. júl. 13. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
VisualStudio, MATLAB, Xilinx ISE, legalábbis nekem ezeken kívül nem kellett más komolyabb programot használnom a kötelező tárgyakon (BME-VIK villamosmérnöki BSc 2010-2014). Mindenképpen hasznos a laptop, de egyáltalán nem mondanám nélkülözhetetlennek, tanuláshoz viszont tényleg nem árt akkor egy akármilyen olcsó tablet/bármi, amin pdf-eket tudsz nézni.
2015. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
OrCAD csak minimálisan kerül elő egy-egy laboron.
2015. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom már túl vagy az első féléven.

Na, hogy sikerült? Kellett a laptop? :)

2016. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!