Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárként etikus ha a távozáso...

Tanárként etikus ha a távozásomat csak augusztus utolsó napjaiban jelentem be a munkahelyen? De mégis mi mást tehetnék! Persze ingyenélőnek tartanak mert a nyári ingyenpénzt meg elrakom!

Figyelt kérdés

Ha én tanárként dolgozom, és tele a puttyonyom a hellyel ahol vagyok, akkor újat keresek. Igen ám, de az új helyen nem fognak beléptetni csak aug legvégén. Az ok nyilvánvaló: ha korábban lenne szerződés korábban is kéne fizut adni, és mivel épp nyár van így miért adnának (mire?).

Én meg nyilván nem fogom a régi helyen bejelenteni a távozást addig míg a kezemben nincs az új szerződés, mert ha netán mégsem alkalmaznak az új helyen akkor két szék közül a padlóra ülnék.

Így tehát a régi helyen csak aug végén jelentem be, persze amíg állományban vagyok addig jár a fizu. Még ha nyáron be se kell járni és semmit se kell csinálni. Ezzel nem csak én vagyok így az összes tanár.

Persze én vagyok a feketeseggű hogy nyáron ingyenlóvét veszek fel a semmire (miközben minden más tanár is ezt teszi, más se dolgozik a nyáron) és egy pofátlan alak vagyok hogy aug végén amikor 1-2 nap van a tanévkezdésig hirtelen felmondás.

De mit tehetnék mást? Korábban nem szólhatok mert

a) amit leírtam. Nincs új szerződés csak aug végén és addig én fel nem mondok míg az a kezemben nincs. Ez meg nem rajtam áll…

b) nem túl jó forgatókönyv az se ha szólok a régi helyen, hogy lehet hogy távozni fogok. Mert ez lefordítva azt jelenti hogy egy kupinak tartom a helyet és el is húznék max azért és addig maradok amíg nem találok mást.


És ugye az ember legyen etikus.

Persze az senkiben fel se merül hogy az új hely korábban is állományba vehetne, de ők se mennek bele semmibe. Majd szept 1-el beléptetnek egy nappal se előbb. És ez etikus?


2015. júl. 13. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom, hogy nincs értelme ezen gondolkodnod többet. Augusztus végéig nyugodtan vedd fel a nyári ingyenpénzt, majd szeptembertől menj az új helyre. Nincs ebben semmi etikátlan, szerintem nem te vagy az első, aki ilyet csinálna. Neked is meg kell élned valamiből, ne szégyelld elfogadni a nyári juttatást.

(Nem vagyok túl jártas a dologban, de az esetleg nem jöhet szóba, hogy azt mondják, hogy "Oké, elengedünk, de előtte le kell dolgoznod még 1-2 hónapot nálunk"?)


A másik dolog meg tényleg az, hogy nem érdemes előre bejelenteni a távozási szándékodat, mert mi van, ha végül mégsem alkalmaznak a másik intézményben, épp ahogy ezt te is írtad.

2015. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Oké, elengedünk, de előtte le kell dolgoznod még 1-2 hónapot nálunk"?)


Itt nem. Ez egy iskola. Ledolgozni a távozás előtt 1 hónapot? Mikor? Július augusztusban?

2015. júl. 13. 18:20
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Felmondási idő nincs nálatok? Ha felmondasz, egy hónapot még a legtöbb helyen le kell húzni.
2015. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
gondolom ott is van felmondási idő ami általában a bejelentéstől számított 1 v 3 hónap, megegyezés szerint. Akár iskola akár nem, a törvény rájuk is vonatkozik.
2015. júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szerződésedet,benne kellene lenni egy résznek,ami a felmondási időről szól,ami elméletileg minden munkahelyen van. Ha augusztus végén felvesznek az új helyre, közlöd a mostanin,hogy te elmész,ők meg azt válaszolják,hogy Ok, két hónap felmondási idő,míg találnak valakit a helyedre,akkor gondban leszel.
2015. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Azért tegyük hozzá, a tanárok jócskán rászolgáltak arra az "ingyenpénzre". A heti 40 óra sokszor több, mint 50, egy tanár nem egyszer még késő este is a munkájával foglalkozik, ha úgy van, kötelességből a szabadidejét vagy a hétvégéjét is be kell áldoznia.

Szóval erkölcsi aggályaid ne legyenek.

Viszont tényleg utána kéne járnod ennek a felmondási időnek, másrészt meg szeptember előtt pár nappal nem nagyon találsz új munkahelyet, augusztus második felében már javában az előkészületek tartanak.

2015. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ok, két hónap felmondási idő,míg találnak valakit a helyedre,akkor gondban leszel.


Ez csak a mesében van így mert amely munkáltatónak egy csöpp esze van az pontosan tudja hogy felmondási idő címén berángatni valakit a melóhelyre aki amúgy távozóban van a világ legnagyobb hülyesége. Ők szívnák a nagyobbat nem én. Ha muszáj bemmeni hát bemegyek. Felveszek egy koszos bűzlő ruhát a lábamat felpakolom az asztalra mindenkit elküldök az anyjába a pofájába röhögök a vezetőnek-mindezt munka közben.

Aztán ha nem tetszik neki mit tehet? Elküld? Ugyan.

2015. júl. 13. 18:50
 8/20 A kérdező kommentje:

zeptember előtt pár nappal nem nagyon találsz új munkahelyet


Már megvan az új hely. Csak a papír hiányzik.

2015. júl. 13. 18:51
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
nem, de bepanaszolhat a kamaránál és akkor ugrik a másik állásod is, sőt, mivel ajánlást nem kapsz így mehetsz a híd alá. de ilyen hozzáállással hogy lehet valaki tanár?
2015. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Jezus Isten, te egy tanar vagy?


Remelem az en gyerekeimet nem fogod tanitani:D

2015. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!