Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségi? Tudnátok tanácsokat adni, könyveket ajánlani hozzá? Nagyon jó vagyok belőle, de 80% kellene minimum.

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mátyus b témavázlat, ezen kívül megcsinálnám az összes közép és emelet szintű feladatsort
2015. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A Száray-féle tankönyvek nagyon jók a források szempontjából, érdemes őket beszerezni és a forrásokat tanulmányozni bennük.
2015. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igen,megvannak mind közép és emelt szinten is a vázlatok. Használom is őket.


A Száray könyvekből tanultunk órán...de a könyvnél sokszor a tanárom jobban és érthetőbben elmondta, így nem sokszor használtuk. Nem sok forrást elemeztünk.


Viszont, mi alapján állítják össze az emelt szintű érettségik forrásait? Az ideit megnéztem. És habár az esszék nagyon szimpatikusak voltak, de egyes forrásokról soha az életben nem gondoltam,hogy tudnom kellene. Rosszul is éreztem magam úgy,hogy imádom a történelmet...


És ennyi bőven elég egy 80%-os emelthez?


A szóbeli tételeket majd az ELTE-s évenként megjelenő emelt szintű könyv segítségével fogom kidolgozni.


De például az őszi és a tavaszi szóbeli tételek ugyanazok?

2015. júl. 14. 18:01
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
nem ugyan azok, vizsga időszakonként kicserélnek párat, de annyi mindent azért nem kérdezhetnek
2015. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És azok a témakörök mikor kerülnek nyilvánosságra?

Ahhoz miért nincs szóbeli érettségi tételes könyv?

2015. júl. 14. 18:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Száray könyveit érdemes nézegetni + a gyakorlót is. Ezekkel lehet a legmegfelelőbben felkészülni, én 90%-osra írtam meg.
2015. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hűű, gratulálok,nagyon szép! :)


És köszönöm a választ is. Minden benne van ezek szerint,amire szükségünk van emelt szinten.


Majd ha a témaköröket nyilvánosságra hozzák,akkor minden tétel,ami a témakört érinti, benne van a Száray könyvekben mindig? Ugye?

2015. júl. 14. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

- száray tankönyvek (a munkafüzet szerintem sokkal nehezebb érettségi feladatoknál ezért azt nem használtam)

- közép és emelt korábbi érettségi feladatsorok

- szóbelihez meg egy könyvet használtam, amibe vannak kidolgozott tételek (corvina kiadó) - de ez csak vázlatnak és kiegészítésnek jó

2015. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az írásbelihez nem adják meg előre a tételeket, ott mindent kell tudni a négy éves anyagból. Szóbelink kb. 30 kérdést adnak meg, ami szintén benne van a tankönyvben. Ott azonban nem árt széleskörűen utánanézni.
2015. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez nem is volt kérdés. :) Középszinten is mindent átnéztem tüzetesen. És anno a tanár még nagyon mérges is volt,hogy nem mentem emeltezni... és igaza volt,mert sokkal többet tudok,mint hogy közepezzek csak. Nagyon magas %-om lett. :)

De most úgy döntöttem,hogy megpróbálom. :)

2015. júl. 14. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!