Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így felvehetnek az egyetemre?

Így felvehetnek az egyetemre?

Figyelt kérdés

Még 2011ben érettségiztem, közepes lett, egyetemre szeretnék tovább menni, viszont ahhoz 411 pont kell, így meg van ha jól emlékszem és jól számoltam 242 pontom. A kérdésem az hogy ha emelt kémia és biológia érettségizek és elérem a közel 80%ot mindkettőből így elvileg megduplázódik a pontom és ilyen 420 körülire jönne ki. Ezzel már lenne esélyem?

Olvastam mindenfelé ilyet is olyat is, felvin konkrétan nem találtam, azt szeretném ha valaki leírná hogy merre hány méter, és ne csak kóstolgasson. Azt hallottam hogy 280 pontog nem lehet többletpont még akkor sem ha emelt érettségit csapok hozzá jó eredménnyel, most ez igaz???


Abba nem mennék bele miért lett 3as az átlag, jó tanuló voltam, de magánjellegű problémákból nem ment már az utolsó évem.


Most végeztem el egy 3 éves okj-t kitünő eredménnyel. Viszont szeretnék kicsit tovább lépni.


A választott szak fogorvosi lenne.

Köszönöm.



2015. júl. 17. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
A 280 (jövőre már 300) pontban lehet többletpont, emelt szintű érettségi és nyelvvizsga biztos, a többit nem tudom. De ha neked 80% feletti lesz két emelt szintű érettségid az már alapból 320 pont és ehhez jön hozzá a 100 többletpont (50-50 az emelt szintű érettségikért.) Maximum 100 többletpontot kaphatsz, és ezt két emelt szintűvel már meg is kapod, tehát nem szükséges ebben az esetben nyelvvizsga vagy OKJ, mivel úgysem kapnál rá pontot.
2015. júl. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor gyakorlatilag az okj-val kitörölhetem e téren.
2015. júl. 17. 08:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Mást is kérdeznék. Ha nem lesz 80% a két emeltem, hanem csak mondjuk 70% akkor is jár többletpont?
2015. júl. 17. 09:03
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
45 %-tól jár a többletpont.
2015. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

itt van pontszámító kalkulátor

[link]


egyetemre idén minimum 280-at kell elérni ahhoz, hogy bekerülhess bárhova is; ez a minimumponthatár.. vannak azonban központilag meghatározott szakok, amelyeken még ennél is magasabb pontokkal kell rendelkezz, ha be akarsz kerülni (a magasabb ponthatárok, amelyek központilag meg vannak határozva csak az államilag támogatott szakokra vonatkoznak; önköltséges szakoknál ugyanúgy 280 a minimumponthatár) - jövőre nehezebb lesz, ugyanis 300-ra emelik mindenhol a minimumponthatárt


ha emelt érettségit teszel és ha annak eléred a 45%-át akkor kapsz 50 pluszpontot; arra azonban figyelned kell, hogy maximum 100 pluszpontot kaphatsz emelt érettségikkel; tehát maximum két emelt érettségis tárgy pluszpontjait számolják bele; ha mondjuk egy harmadikból is teszel emelt szintű érettségit, azért mér nem jár a plusz 50 pont


további infókért nézz szét itt: www.eduline.hu

2015. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

persze, elég a kémia/fizika és a biosz emelt. ezeket összeadják, megduplázzák és +100 pont az emeltért.

ha ezek jól mennek, akkor ne szégyenkezz, mert anno magyarból vagy másból hármasra érettségiztél.

2015. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Itt sokkal pontosabb eredményt kaphatsz a pontjaidról.

Meg ezen az oldalon találod a felvételi tájékoztatót, ami mindent részletesen leír. De amire kíváncsi voltál, azt már a korábbi hozzászólók leírták.

2015. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Az eduline kalkulátorát NE NE NE NE használd, mert egy kalap szart nem ér!

Csak a felviset!!!

2015. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Az eduline kalkulátorát SENKI ne használja, semmilyen körülmények között. A pontszámításnak részét képezi, hogy milyen szakra jelentkezel, mik oda a felvételi tárgyak, az eduline kalkulátora ezeket nem veszi figyelembe, csak cakkumpakk veszi a legjobb eredményeidet. És még azon felül is hülyén számol.


Mikor a valós eredményeimet adtam meg, 468 pontot köhögött ki a rendszer. Ez a valódi, 440 pontomhoz képest, amivel jelentkeztem az egyetemre, kissé eltérő. Mikor kivettem az egyik (a valóságban nem számolt) érettségimről az "emelt" jelzőt, már csak 446 pontot adott. És itt (már bocsánat) de felnyerítettem :D


A felvételi pontok számításánál kiemelnek két felvételi tárgyat, aminek az érettségi eredményéből számítják a pontokat. Emeltért járó pluszpontot is csak akkor kapsz, ha az adott tárgy benne van, nem a lehetséges felvételi tárgyak között, de konkrétan a két tárgy között, ami alapján ténylegesen számolják a pontjaidat. Az Eduline kalkulátora nemes egyszerűséggel fogta a két legmagasabb (nem emelt) eredményemet, és hozzácsapta egy harmadik tárgyról az emeltes +50 pontot. Ennyire szar ez a kalkulátor :D

2015. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Úgy bírom, hogy olyan emberek mennek egyetemre, akik ilyen egyszerű dolgoknak nem tudnak utánanézni, hogy hány %-tól jár a többletpont. Le lehet pontozni, de ez az igazság.
2015. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!