Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e sima füzetbe írni az...

Lehet-e sima füzetbe írni az alábbi tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Fizikán és kémián szeretnék sima füzetbe írni, mert így könnyebb rajzolni, szerkeszteni, kisebb számokkal/betűkkel lehet írni, így több adat kifér 1 oldalra.

A tanárok szólnak ezért?

Jelent valami hátrányt?

Vélemények, tapasztalatok?



2015. júl. 17. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megmondják a tanárok, hogy milyen füzetet javasolnak? Mert ha igen, akkor esetleg érdemes elgondolkozni rajta, hogy nem véletlenül mondják azt. De ha nem, akkor nyugodtan írj olyanba, amilyenbe neked kényelmes. Nálunk sosem szóltak a tanárok, nem is figyelték, milyen füzetbe írunk. Mondjuk én fizikát nem tudnék elképzelni egy sima füzetbe, mi sok grafikont rajzoltunk, amit egyszerűbb volt (nekem) kockásba felrajzolni.
2015. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Középiskoláról lenne szó, nem nagyon adtak tájékoztatást, hogy az egyes tantárgyakra milyen füzet kell. Szerintem nem nézik olyan szigorúan, mint általános iskolában.

Ha pl. háromszöget, kört, ...stb. egyéb alakzatot kell rajzolni/szerkeszteni, zavaróak lehetnek a vízszintes-függőleges sávok, amik a "kockákat" alkotják. Ez igaz, hogy a koordináta rendszer pontosabb és könnyebben lehet egyenlőbb szakaszokra osztani a négyzetrácsok segítségével. Kémiánál az a vegyületben az alkotóelemek arányát jelző "alsó index" számok kiírásánál is zavaró lehet a négyzetrács.

2015. júl. 17. 18:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont matekból fogtok háromszögeket meg köröket szerkeszteni. Fizikából nem különösebben. Előfordulhat azért, például valami lejtő ábrázolásánál, de ott meg igazából mindegy, elég csak felvázolni és odírni, hogy ennyi méter meg ennyi fok. De szerintem nyugodtan írhatsz olyanba, amibe akarsz. Az első órán úgyis elmondja a tanár, ha akar kifejezetten kockásat.
2015. júl. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy volt, hogy mindenki olyan füzetet vitt be, amilyent akart, mondván, hogy "csak legyen valamilyen" de leginkább a négyzetrácsos (Ki hívja amúgy ezt így? Itt mindig beleköt valaki a kockásba...) volt a javasolt. Szerintem is az a legjobb, fizikára mindenképpen, kémiához a sima is megfelelő.
2015. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanárfüggő. Nekem volt tanárom, aki nem szólt, még ha vonalast is használtam (az volt otthon üres), de volt olyan, aki kiakadt, mert az egyik osztálytársam merészelt hozni sima fehéret...


Tökmindegy mibe írsz, ha el tudod olvasni, és kényelmes.

2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!