Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minor leadása hogy működik?

Minor leadása hogy működik?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e az, hogy elkezdjek járni egy nyelvi minorra, végigjárom az első évet, leteszem a nyelvi alapvizsgát, majd ott hagyom, és jelentkezem egy másik minorra (ahová nincs bemeneti követelmény, tehát alapból másodévtől lehet oda járni)?

Így felvett kreditjeim pontosan a +10%-on belül lesznek



2015. júl. 21. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értelek. Azt tudom, hogy a minort ritkán lehet felvenni első évben (gyakorlatilag soha). Minden minort (bemeneti követelménytől függetlenül) másodévtől lehet hivatalosan elkezdeni és első év második félévében jelentkezel rá. Ráadásul a nyelvi alapvizsgához mindenhol teljesíteni kell bizonyos órákat, ez pedig nem mindig csak 18 kreditet jelent, sőt.


Arról nem is beszélve, hogy minorra sok esetben tanulmányi átlag alapján vesznek fel (mármint amit az egyetemen teljesítettél), vagy más feltételeket kell teljesíteni hozzá az első évben (pl. bizonyos alapozó kurzusok teljesítése).


Egyébként, ha írnál egyetemet, meg azt, hogy milyen minorokról van szó, talán többet értenék. Ám így elsőre, ahogy értelek, tuti sicher, hogy ezt nem tudod kivitelezni. Legalábbis hivatalos formában nem.

2015. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az ELTE-BTK-n alapból 2. éven jelentkeztem egy nyelvi minorra, mert volt felvételi, és az első éven még nem lett volna olyan biztos a nyelvtudásom. Felvettek a minorra és el is végeztem, de egy évet csúsztam miatta, mivel a minor anyaga is 3 évet ölelt fel (az első éven is voltak alapozó tárgyak, hiába csak 2. éven lett hivatalos.)

Szerintem elkezdheted a másik minort, de csak azokkal együtt, akik most elsőévesek lesznek (én is így csináltam). Nekem így is megérte, mert igaz, hogy csúsztam egy évet (pedig a főszakomon rendesen haladtam), de legalább azt a minort végeztem el, ami tényleg érdekelt.

2015. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kínait már most szeptemberben fel kell vennem, első évben járni az alapozó tárgyakra, letenni a nyelvi alapvizsgát, és utána leszek hivatalosan minoros. De én akkor leadnám (ha lehetséges csak így), és felvennék helyette másodéves koromtól egy másik minort, aminek nincsenek bemeneti követelményei, és alapból kétéves.
2015. júl. 22. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Éppen ez a kérdés foglalkoztat most engem is. Csak nem kínai minor, de az is ilyen nyelvi előkészítős. :)


Te már kaptál valahol választ? Én annyit tudok, hogy az első félév után le lehet adni. De én is egy év után szeretném max.

2015. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!