Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimit ajánljátok, hova...

Melyik gimit ajánljátok, hova felvételizzek?

Figyelt kérdés
Budapesten élek, a XXIII. kerületben, és most szeptemberben fogom elkezdeni a 8. osztályt. Mind a két nővérem a Fazekasba jár/járt és a szüleim is hasonlót várnak el tőlem. Szeretnék egy erősebb, jó légkörű gimibe menni, ahol nem a nyelv az elsődleges, mivel az nem az én erősségem. Tudom, hogy nyelv vizsgáznom így is, úgy is kell majd, mivel anélkül semmire nem viszem az életben, viszont nem arra a tantárgyra szeretném fektetni a hangsúlyt. Szerintetek melyik gimit lenne érdemes bejelölnöm a Fazekason kívül? (A 7. év végi átlagom 4,5 körül alakult, és a nyáron megírt magyar és matek felvételik 40-45 pont közé sikerültek.)

2015. júl. 22. 02:36
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
A Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban jó a légkör, de csak azokkal a tanulókkal foglalkoznak jobban és erőltetik a tanulását, aki szorgalmas. A nyelvtanarok nagyon jók.
2015. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

4,5 átlag sajnos nem jelent maximális hozott pontot, ami sajnos eléggé számít. Viszont a központi még jobban, úgyhogy ha 80-90 pontot írsz, akkor kompenzálod a hozott pontjaid. Azért 8.-ban erősíts rá :)

Az Eötvös az a Fazekas erősségében van, ismerek olyat, aki Soroksárról jár be. Aztán az Apáczai is ott van, Szent István, Városmajori.

Aztán valamivel gyengébbek: Veres Pálné, Berzsenyi, Könyves


Nem tudom mennyit vagy hajlandó utazgatni, de szerintem nézegesd át ezeket a sulikat (direkt nem írtam nyelvi orientációjú iskolákat), és mérlegelj, melyik tetszik, majd menj el nyílt napra :)

2015. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az Apáczai,Városmajori,Veres Pálné erős sulik.De sztem legyen 5-ös az átlagod és próbálj kb 80 pontos felvételit írni,és akkor felvesznek:)
2015. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!