Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén felvettek Pécsre fogorvos...

Idén felvettek Pécsre fogorvosnak, de sajnos anyagi és családi okok miatt nem jó. Szegeden lakom, így az ottani egyetem lett volna a cél. Ha úgy adódik jövőre esetleg újrafelvételiznék, hátha bekerülök. Erre van lehetőség? Folyt köv lent

Figyelt kérdés
Újracsinálnék egy bioszt/kémiát, vagy a meglévő pontjaimmal, hátha lejjebb megy 3 ponttal csúsztam le. Egy évet elvégzek Pécsen, akkor azt beszámítanák Szegeden, vagy ez hogy működik? Egyáltalán így lehet felvételizni, hogy egy másik egyetem hallgatója lennék?

2015. júl. 24. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet felvételizni egyetemi hallgatóként is, igen. Újraírhatod így is az emelteket. Most mondtad, hogy nem tudod elkezdeni Pécsen az egyetemet, aztán meg azt mondtad, hogy elvégzel ott egy évet. Egyébként elfogadják a tárgyakért járó krediteket, ha teljesíted őket Pécsen.
2015. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem kezdem el, hanem egyszerűen nem kézenfekvő stb, több magánéleti dolog is közrejátszik ebben. Nem tudnám végigvinni itt az 5 évet, max 1-2-t.
2015. júl. 24. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kezdd el, el fogják fogadni a teljesített tárgyaidat és az azért járó krediteket. Közben pedig újraérettségizhetsz, az egyetem nem zárja ki ezt.
2015. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet átjelentkezni egyetemek között is, asszem 2 félév után. Az újraérettségi meg 26 000 /tárgy, legalábbis idén annyi volt.
2015. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd el , és egy év után jelentkezz át Szegedre. Nézd meg a két egyetem képzését , hogy melyik tantárgyak melyik félévben vannak . Bár kalkuláld bele , hogy így lehet lesz egy év csúszásod , ha valamelyik tárgy pont úgy tér el egymástól.

Amúgy miért jelölted meg a pécsi egyetemet? Mert gondolom ezt már akkor is tudtad.

2015. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Koli+ diákhitel nem jó?
2015. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Siker?
2021. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!