Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, kb mennyi...

Egyetemisták, kb mennyi pénzből éltek meg?

Figyelt kérdés
Szegeden leszek egyetemista. A Lakbéren, stb.-n kívül, tehát csak kajára, jegyzetekre, egyéb megélhetésre kb mennyit költetek havonta?

2015. júl. 25. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaja: Én kezdetben egy ezrest számoltam naponta (hetente jártam haza, otthonról is hoztam kb 1 napi kaját). Most így 3 év után, inkább 1500 Ft-ot számolok magamnak, de főzni nem szoktam (pedig úgy olcsóbb lenne, sokkal).

Jegyzet: Attól függ milyen szakra mész. Informatikán 0 Ft. De ott a könyvtár is, lehet kölcsönözni stb.

Bulizást meg neked kell tudni, milyen gyakran jársz, mennyit költesz.

2015. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy koli vagy albérlet. Milyen igényeid vannak a kajával, mennyire szeretsz nassolni. Államis vagy költséges leszel se mindegy. Magam is szegeden vagyok már 3 éve, ígytudok segíteni ha érdekel.
2015. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én is Szegeden vagyok. Kiadó szobát már 25-30 ezerért találhatsz (rezsivel együtt), annál feljebb már drágának számít, 30-ért elég jókat lehet már kapni, ha nem kolis leszel, el kell kezdeni válogatni


kaja, hát attól függ, mit viszel otthonról, akarsz-e főtt ételt, akarsz-e kajáldába menni, stb.

én otthonról nem nagyon vittem semmit, így 3000 forintból jöttem ki, mondjuk főzni sem nagyon főztem, száraz kaja, bögrés levesek, mirelit pizza (tescó 200 ftos), ha nem vágytam a zsemlére. egy héten egyszer a barátokkal megengedtem egy tündérkonyhás-menüs kirándulást, hét közepe felé.


jegyzetre nehogy költs, egyrészt van jegyzettám, ha van valami könyv, ami kell nagyon, és nem tudod kivenni a könyvtárból, de nagyjából mindent ki lehet venni (tankönyveket csak 4 hétre, de azokat vissza kell vinni, és kihozni egy másik példányt, ilyen egyszerű) Az órai jegyzeteléshez pár füzet elég, nagyon sok minden neten is megtalálható


bulizás meg az egyéni dolgod, mennyit szánsz rá

2015. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kajára minimum 1500, kávéra én még 300, jegyzetet a könyvtárból vettem ki,meg egy-két alapkönyvet megvettem még év elején. Napi úgy 2000 ft, plusz bulizni is jártam. Nem minden héten, de azért két hetente kb, az is plusz pénz. Szintén felmerülő költség a vonat bérlet/jegy, attól függ mennyit jársz haza.
2015. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem mindegy hogy egy 45 kg-os vagy egy 100 kg-os diákról van-e szó kaja szempontjából. És hogy megeszed-e a 250 ft-os Penny-s konzerv rakott káposztát. :)
2015. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kávéra napi 300 Ft? Azért az elég nagy luxus. Mi a férjemmel napi két kávét iszunk, de cukorral tejjel együtt kijön havi 1000 Ft-ból egy 4000 Ft-os főzővel. De ha üveges nescafe-t veszek az is kitart egy hónapig és az is csak 1200 Ft.
2015. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Napi 3 kávét iszok. A kollégiumba nem engednek kávéfőzőt vinni vagy egyéb elektromos bedugható eszközt, az automatában 110 a legolcsóbb kávé a büfében pedig 200 (a presszó). Lehet luxus, de két előadás között vagy egy hosszabb nap után jól esik. Valóban lehetne spórolni, ha kotyogósban megfőzném a közös konyhába és termoszba bevinném. Sajnos szeretem a jó kávét. Más cigit vesz én erre költök.
2015. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én heti egy 10 ezresből viszonylag jól elvoltam. Ennyiből tudtam gazdálkodni. Minden héten volt egy-két ebédnyi főtt kajám otthonról, szerdán pedig általában főztem valami nagyobb adagot, amin 2-3 napig eléltem. Egyszer-egyszer egy menüzés is becsúszott. Főleg ha olyan kaja szúrt szemet, amit én nem állnék neki megfőzni a koliban.

Ha BKV bérletet kellett vennem, az a heti költségvetésemre eléggé rányomta a bélyegét, de erre igyekeztem mindig előre spórolni. Ezen felül ez a tízezres csak nyomtatásra, kajára, szórakozásra ment el. Hol soknak is bizonyult, hol kevésnek. Azért szerintem az ember is változik. Lehet egyik héten kisebb étkű vagyok és nem kívánom a nasit, következő héten meg zh-kra készülök, és minden másnap menüzök, ami mellé mindennap betolok a stresszre egy tábla csokit is... Tehát összességében változó, de én ennyiből jól elvoltam mindig!

2015. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!