Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol találhatok 1900-30-as évi...

Hol találhatok 1900-30-as évi érettségi feladatokat?

Figyelt kérdés

2015. júl. 25. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Max a levéltárban.
2015. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán annak idején is volt feladatsor. Mert ugye az is lehet, hogy egyszerűen csak feleltek a tanárnak, vagy a tanár adott fel kedve szerint feladatokat.
2015. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez alapján igencsak más volt az érettségi:


[link]


+ érdekesség: Nem tudom mikor változott, de most néztem 1920-as meg 1947-es iskolai értesítőt és akkor még fordítva osztályoztak tehát az 1=kitűnő, 5= jeles ( a németeknél mai napig így van)

2015. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. júl. 26. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha komolyan érdekel, akkor az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeumban érdemes érdeklődni.

Lehet, hogy sok helyről kell majd összevadászni, pl. isklai értesítőkből.

Matematikából Beke Manó é smég egy szerző összegyűjtött egy csomó feladatot különböző iskolákból óriási munkával, de az még régebbi, mint amit kérdeztél, és nem feladatsorok.

2015. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

neked is köszi


arra lennék kíváncsi, hogy mennyire volt nehezebb akkor az érettségi, mint most


szerintem sokkal...

2015. júl. 28. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!