Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha villamos mérnökire szeretné...

Ha villamos mérnökire szeretnék menni milyen okj-s képzést csináljak hogy, plusz pontokat kapjak?

Figyelt kérdés
A győri Széchenyi István Egyetemre szeretnék menni.

2015. júl. 27. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért akarsz pluszt? A 300 pontot el kell érni a felvételi pontokból, utána kell majd nézni, hogy az aktuális évben a minimum pontokhoz hozzájön-e az okj, vagy sem. Tavaly nem számított, idén viszont igen.

De, hogy a kérdésedre válaszoljak: 5-össel kezdődő szakmákat kell nézned mindenképpen.

2015. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezért szeretnék plusz mert, kevés lett a pontom, nem vettek fel, most szeretnék csinálni egy nyelvvizsgát+ OKJ-s képzést, és ebből már felvennének. Ha jól emlékszem jövőre emelik a pont határokat, és okj-s nélkül nem lenne meg a kellő pontszám.
2015. júl. 27. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább a matekra kéne rágyúrni meg a fizikára aztán jövőre újra érettségizni.

Csak ezzel a két tárggyal illene bőven 300 pont felett teljesíteni, bármiféle plussz pont nélkül.

2015. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

inkább az egyikből emeltezzen le egy normálisra, azzal sokkal jobban jár


ha OKJ akkor valami 1 éves buliszakmát választanék villanyszerelő vagy ilyesmi, van ösztöndíj is meg minden

2015. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs 1 éves OKJ.

1 év alatt 5-ösre meg lehet tanulni a matek érettségi követelményeit közép szinten, és az infót is simán megcsinálod 5-ösre, akkor már 320 pontod van...

De a villamosmérnökihez amúgy is sok matek kell!

2015. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 27. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:

az emelt matek 60-70% már nem sokkal nehezebb, mint matekból a 80%+ középszinten

nekem is csak 75 lett pedig én aztán kentem vágtam (és igen, megbántam hogy végül nem emelt lett)

2015. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!