Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szüleim nem értik meg, hogy...

A szüleim nem értik meg, hogy nem akarok kollégiumba menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már voltam kollégiumba, nem tudtam megszokni. Most újra elküldenének a szüleim. Nekem nem a távolsággal és a "szülőktől távol levéssel" van a bajom, hanem magával a kolesszel. Én nem vagyok képes ilyen komoly szabályok között élni, mert elég szigorú iskolába megyek. Nem tudok "közösen" tanulni másokkal. Nem tudok ilyen kaját enni. Nem tudok egy olyan légkörben aludni. Azóta vagyok így, amióta 5 hónapig kórházban voltam 9 évesen. Életem legnehezebb időszaka volt. És több hétig egyedül voltam, szüleimtől 60 kilométerre, és csak hétvègen jöttek megnézni, mert dolgoztak. Ez miatt nem vagyok képes alkalmazkodni a kollégiumi élethez. Nagyon szuper iskola, tény, oda akarok járni mindenképpen, de a kolesz nem megy. Az összes rokonom itt lakik ebben a városban, de a szüleim nem engedik, hogy oda költözzek valamelyikhez. Mit tegyek?
2015. aug. 2. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Pont ugyanez volt a helyzetem, már voltam korábban kollégiumban, de nem bírtam, ezért 2-3 hónap után ki is kellett költöznöm a rokonaimhoz. Utána következő évre a szüleim megint elküldtek, mondván, hogy ez majd biztos jobb lesz (ugyanaz a koli, csak más szobatársak). Hát nem volt jobb, megint ugyanazoknál a rokonoknál kötöttem ki. Aztán harmadik évtől már belátták, hogy fölösleges a kolidíjat fizetni, úgyis ki fogok költözni megint.

De ennek ellenére azt tanácsolom neked, hogy vállald be a kolit, legalább próbáld ki, aztán ha nem működik, még mindig maradnak a rokonok.

2015. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Azért ha a szobatársak osztálytársak és barátok, akkor nem lesz baj. A kötött tanulás nálunk csak a 18 alattiaknak volt.
2015. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

esetleg a bejárást sem engednék? nem tudom, milyen messze van az a suli, de 1-1,5 órás utakat simán be lehet vállalni busszal vagy vonattal, azokon nagyon jól lehet tanulni, ha nincs más kiút


a kolesszel én is így voltam, így naponta bejártam 80 km-re, nem bántam meg.

2015. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rokonokkal beszélj, győzzék meg ők a szüleidet, hogy szívesen látnak. Már ha van náluk szoba, ahol el tudnak helyezni. A szüleid valószínűleg nem akarják a rokonokat terhelni.
2015. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugy erzem mindenkeppen megprobalom a koleszt, adok magamnak par hetet... De ha nem megy, en nem akarom eroltetni... Mind a ket mamam ott lakik, es nagynenem es a nagybatyam is. Az egyik mamam egyedul el egy nagy hazban, es utal egyedul lenni. O meg talan orulne is nekem. A nagybatyamek is felajanlottak, ha nem megy a koli, mehetek oda is. De anyumek nem akajak oket terhelni, tenyleg.... De nekem a koli nem kell, en nem vagyok ilyen, akarmit teszek. Nem tudom magam megjatszani, es elvezni az egeszet mumosollyal, mert elobb-utobb belebetegszem, de tenyleg.
2015. aug. 13. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a nagymamád még örülne is neked, akkor ketten győzzétek meg a szüleidet, hogy mindenkinek ez a megoldás jó, nincs semmi ellenérv, csak pozitívum.
2015. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!