Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lesz belőlem középiskol...

VargaB kérdése:

Hogyan lesz belőlem középiskolai angoltanár?

Figyelt kérdés
A KRE anglisztika szakára jelentkeztem és középiskolai angoltanár szeretnék lenni. Merre tovább a BA után?

2015. aug. 3. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig úgy volt, hogy anglisztika Ba után lehetett menni tanári MA-ra. Most viszont visszahozták a osztatatlan tanárképzést, ami 6 tanévig tart (utolsó év tanítási gyak.). Ha biztos vagy benne, hogy tanár szeretnél lenni, akkor szerintem várj még egy évet jelentkezz az ELTE tanárképző központba pl. Amúgy valószínűleg kell választanod egy másik szakot is az angol mellé (két tantárgyra készít fel a tanárképzés). Az amúgy mit jelent hogy ' KRE anglisztika szakára jelentkeztem'. Felvettek és szeptemberben kezdesz?
2015. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ha tanár szeretnél lenni akkor tanárképzésre kellett volna jelentkezned anglisztika helyett a Károlin. Én is Károli anglisztikás vagyok és utána is érdeklődtem a tanulmányi osztályon: én már nem mehetnék tanári mesterre, mert visszahozták az osztatlan tanárképzést, tehát eleve osztatlan tanárira kell már az elején jelentkezni. De! anglisztikáról átkéretheted magad tanárira, volt olyan hallgató aki mégis úgy döntött,hogy tanár lesz és így csinálta.De azt hiszem ő felvett minorként valamit és így mehetett csak át, nem tudom pontosan. szerintem hív fel a To-t és kérdezd meg. Egyébként sikerült a felvételi?
2015. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a lényeg maradt le: felvettek és szeptemberben kezdek, igen. Köszönöm a válaszokat
2015. aug. 5. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok angoltanár, hogy MA-t megcsináltam Debrecenben (BTK). előtte tanárképzőt kellett elvégezni de feljebb akartam menni. Itt vagyok most. Nem tudom, hogy most milyen a rendszer, de nekem így van. Kitartást kívánok.
2015. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!