Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem 1. szemeszterér...

Orvosi egyetem 1. szemeszterére milyen könyvek kellenek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 01:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemre gondolsz a 4 közül?
2015. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Anat atlasz mindenhol kell
2015. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Pécs :)
2015. aug. 4. 11:51
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Szia, kedves kolléga. :-)


Anatómia az első szemeszterben még nincs, tehát az atlaszra ha meg akarod venni, még ráérsz gyűjtögetni, rohadt drága, érdemes mondjuk karácsonyi ajándéknak kérni.


Amit tudnod kell, az az, hogy az orvosi már nem olyan, mint a gimi, ahol meg KELL venned a könyveket, itt ha akarod megveszed a hivatalos tankönyvet, ha akarod nem, úgy is át lehet menni tárgyakból, hogy soha nem is láttad azt a könyvet, amit ajánlanak, mert másik könyvből, vagy jegyzetből tanultál.

Továbbá a könyvek drágák, az áruk 8-20 ezer között mozog, de lehet harminc is, az anat atlasz lehet 60 is... de ne ijedj meg, nem kell mindent megvenni. Én a helyedben a következőt csinálnám. Beiratkozás előtt menj el fényképészhez és csináltass igazolványképet, majd egyetem első napján zarándokolj fel a harmadikra a könyvtárba és iratkozz be (kell hozzá a fénykép). A könyvtárban minden hivatalos tankönyv megvan, de gyorsnak kell lenni, mert nagyon hamar elfogynak.


Szóval mit vegyél meg első szemeszterben? Amit megvenni érdemes az Prof. Dr. Szerberényi József (Szebi Joe) által írt Molekuláris sejtbiológia. A Prof. csak azt kérdezi vizsgán, amit a könyvébe leírt, és a sejtbiosz az első szemeszter legnehezebb tárgya. Mielőtt megvennéd várd meg az első előadását, mert el szokta mondani, ha várható újabb kiadás és ha igen, akkor azt érdemes megvenni, addig meg kiveszed a könyvtárból. A könyveket az alagsori Medicina könyvesboltban tudod megvenni, de szokott lenni tankönyv és jegyzetbörze is, ahol a felsőbb éves hallgatók árulják a már nem használt könyveiket.


Ami a többi tárgyat illeti, a biofizika tankönyv egy akkora rakás retek, hogy semmi esetre nem ér meg 10000 forintot, vedd ki a könyvtárból, vagy tanulj kidolgozott tételsorból és előadásból. A kémia jó kérdés, én anno megvettem a Gergely Pál-féle könyveket, jók de drágák, itt is használható a könyvtár. Van még biometria és magatartástudományi tárgyak. Ezek esetében nem érdemes a könyvekkel szarozni, keress valami jegyzetet, vagy tanulj előadásból. Érdemes tudni, hogy az orvosis csajszik többsége csokoládé függő, tehát keresel egy szépen jegyzetelő lányt és megvesztegeted csokival, és már meg is van az előadásjegyzet, de a lényeget powerpointban is fel szokták tölteni, ezek hasznos tudnivalók, ha hozzám hasonlóan utálsz jegyzetelni.


Ó és:


[link]


a tantárgyleírásoknál találod meg, hogy mi a hivatalos tankönyv.


Jelen esetben téged ez érdekel:


[link]


Amit még érdemes tudni, az az, hogy vannak hivatalos és nem hivatalos jegyzetek, a hivatalos jegyzeteket a tankönyvboltban meg tudod venni, és az intézetek által írt, ellenőrzött tartalom van bennük, tehát elvileg nincsenek bennük orbitális baromságok. Ami a nem hivatalos jegyzeteket illeti, ezek közkézen forgó fénymásolt, vagy pdf-ben átküldözgetett dokumentumok, amiket isten se tudja ki írt, általában kidolgozott tételek vannak bennük. A minőségük változó, a kiválótól a trágyáig terjed. Az, hogy mi a kiváló és mi a trágya megint szubjektív dolog, például szerintem az élettan HvG egy tök jó jegyzet, a félhivatalos Dopamin meg szinte használhatatlan, de ezzel az évfolyamom 90 százaléka nem értene egyet. Mivel mások vagyunk más jegyzetekből tudunk jól tanulni.


Ó és mielőtt elkezdesz bármit tanulni, MINDIG meg kell nézni az aktuális tantárgyleírást, hogy konkrétan mik is a tételek, mert ezek elég gyakran, akár évről-évre változhatnak, és az mindig baromi vicces, amikor kihúzod a tétel, és kiderül, hogy tavalyi tételsort tanultál és vannak új tételek. Apropó én tavalyi tantárgyleírást linkeltem, mert 2015/2016-os még nincs.


Remélem tudtam segíteni. :-)

2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
Ó és menj el gólyatáborba, sok ismerőst és nagyon sok infót lehet ott összeszedni! Például, hogy ne vedd fel a Barthó Prof. ehető gombák és gombamérgezések címen futó kurzusát... :-D
2015. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jaj,köszönöm szépen,rengeteget segítettél ! :))


Még egy kérdés: koleszos vagy? :)

2015. aug. 4. 21:15
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Sajna/szerencsére már nem. Idén végeztem az egyetemen. :-) De ha a koleszról szeretnél kérdezni ne fogd vissza magad! :-)
2015. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Melyikben laktál??:) Most kell jelentkezni,és gőzöm sincs melyikbe adjam be,egyáltalán bejutok-e.Balassa milyen,tényleg nagyon lelakott?


És nagyon gratulálok neked !! :)

2015. aug. 5. 00:12
 9/20 Saavedro ***** válasza:
100%
Te is ide jössz a POTE-ra? Nekem jópár könyv megvan pdf-ben, ami hasznos lehet, ha van ebook-od, érdekel?
2015. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Oda,de sajnos nincs ebookom :((
2015. aug. 8. 01:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!