Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a magyar egyetemeken...

Vélemény a magyar egyetemeken tanuló határon túli magyarokról?

Figyelt kérdés
Általánosan tudnátok róluk írni? Attól függetlenül, hogy egy másik oktatási rendszerből jönnek mennyire felkészültek? Intelligensebbek vagy nem?

2015. aug. 6. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Miért akarod kategorizálni a magyarokat? :)
2015. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem rosszindulatból tettem fel a kérdést. :) Csak arra lennék kíváncsi, hogy jobban felkészültebbek az egyetemre, vagy esetleg nem. Van-e valamilyen hátrányuk? A kérdés lényege valami olyasmi lenne, hogy azok akik külföldön jártak középiskolába, mennyire felkészültek a magyar felsőoktatásra. - A kérdés abból indult ki, hogy gondolom vannak különbségek a különböző országok tantervei között. Magyarországon a legtöbb "külföldi" tanuló pedig általában határon túlról érkező magyar. Így ők vannak legnagyobb számban, akik találkozhatnak a különböző oktatási rendszerek közötti különbségekkel.
2015. aug. 6. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Azért ez a megfogalmazás nem egészen az, ahogyan a kérdést tetted fel. Bár valószínűbb, hogy csak én ugrok már rögtön minden támadásra vagy annak vélt dologra, ami a határon túli magyarokat illeti (én magam nem vagyok az). Kikészít a sok marha, aki valami hatalmas reveláció révén eget rengető különbségeket szeretne "feltárni" köztünk (majd ez alapján többségében negatívan megítélni őket).

Ha egyáltalán máshogyan kellene tekinteni a határon túli magyarokra, az csak is egy pozitívabb megítélés lehetne.


Nem ismerem a romániai oktatási rendszert, de úgy vettem észre, hogy egyáltalán nincsenek lemaradva, sőt, sokan örülnek, hogy itt járhatnak egyetemre, ezért még jobban rá is kapcsolnak.

Szeretem a társaságukat, sokat tudnak mesélni olyan dolgokról, amik engem igazán érdekelnek. Emellett sokkal konzervatívabbak, visszafogottabbak, mint mi itt. Oda kevésbé ér el az amerikanizálódás, és többségében szerencsére elzárkóznak a modern politikai irányzatoktól, ami mindenképpen pozitív.


Negatívumot nem igazán tudok mondani róluk, mint "csoportról". Minden embernek vannak hibái, ezek mind megvannak náluk is, de nincs "negatív jellemzőjük", ami jellemző lenne az egész "csoportra".

2015. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit más az akcentusuk és valamilyen szinten egyel több nyelvet beszélnek nálunk, de ezt leszámítva pontosan ugyanolyan magyarok mint mi, itt az anyaországban; se nem hülyébbek, se nem okosabbak.
2015. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én határon túli magyar vagyok, és még csak az egyetemi felvételiről tudok bővebben nyilatkozni.

Szóval, szerintem könnyebb helyzetben voltam a felvételinél, mert itt Szlovákiában ugye kötelező az érettségi szlovák nyelvből, amit természetesen elismert a felvi nyelvvizsgának. Plusz itt nem osztják fel az érettségit középre és emeltre, de pl. idegen nyelvekből (angol, német) olyan nehéz érettségi van, ami a magyarországi emelt szintnek felel meg. Tehát gondold el, hogy mindenki, aki itt sikeresen leérettségizett az magyarországi viszonylatban rendelkezik emelt érettségivel egy idegen nyelvből.

Természetesen itt is vannak gyengébb és erősebb iskolák, okosabb és butább diákok is, az oktatási rendszer pedig kb ugyanaz.

2015. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Negatívum, hogy többségében elzárkóznak a modern politikai irányzatoktól, ez főleg a székelyeknél probléma, akik alapból elég ostobák és gusztustalanok. Sokkal gyengébb tudással érkeznek, mivel ezekben a kis erdélyi koszfészek városokban, ahova iskolába járnak, kb. semmit nem követelnek meg tőlük.
2015. aug. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

#6


Betévedt ide egy magyar többség között élő román? Ó, szegényke... :)

2015. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó tapasztalataim voltak: ukrajnai, romániai, szerbiai és szlovákiai magyar hallgatókat ismertem.

Eltérő volt persze az műveltségi spektrumuk, de nem volt rosszabb csak más. Az intelligenciáról nem tudok nyilatkozni, nekem nem tűnt fel különbség.

2015. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátnőm Vajdaságból származik, most mindketten a bme-n tanulunk. Rengeteg szervezet és ösztöndíj segíti a határon túli magyarokat, és tény gyakran olyan tudással érkeznek az egyetemre, amivel nem sok esélyük lett volna, ha a gimit is itt végezték volna. De ez szerintem így normális, az anyaországnak haza kell "csábítani" a társadalmi tőkét.
2015. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!