Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen elsőéveseknek hogy...

Egyetemen elsőéveseknek hogy van a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Jövőre lesz az első félévem az ELTÉn, és már megva a neptun kódom, be is tudok lépni. Olyanokat hallottam viszont hogy csak beiratkozás után lehet felvenni tárgyakat. Akinek már van ebben tapasztalata, ki tudna segíteni?

2015. aug. 8. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nincs nektek gólyacsoportotok? Kérdezd meg ott, mert biztos segítenek a felsőbb évesek.

Egyébként nyilván csak beiratkozás után veheted fel őket, mivel még nem vagy hallgató.

2015. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

fel lehet venni beiratkozás előtt, csak a neptunban kell regisztrálni aktív félévre.

De a jövőre még messze van...

2015. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nincs általános gyakorlat, valahol felveszik a tanulmányi osztályon, valahol meg magadnak veszed fel. Az ELTE-nek is van néhány kara. Általában, ha már van Neptun hozzáférésed, és tárgyfelvételi időszak van, akkor engedni fogja felvenni a tárgyakat beiratkozás előtt is (mivel a beiratkozás csak formalitás, technikailag semmit nem jelent). Ha viszont felveszik nektek központilag, akkor célszerű ilyenkor nem egyénileg okoskodni. Kérdezz rá az illetékeseknél!
2015. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik karon vagy? Én TTK-s vagyok, tavaly teljesen egyedül csináltam, csak 100szor megnéztem mit veszek fel. :D Mentoraink elmagyarázták, hogyan kell, így megcsinálhattuk, és kellett is, mert nem intézték központilag. Nézni kellett hozzá a szakos mintatantervet, a TO tanrendjét, ahol az időpontok voltak, és ezeket egyeztetni kellett a Neptunban szereplő dolgokkal.

Más karon nem tudom, így megy-e, de mintha azt olvastam volna itt valamikor, hogy pl. BTK-n központilag veszik fel, ezért nem mindegy, hol kérdezed pontosan. (ha rosszul tudom bocsi, erről nincs infóm)

2015. aug. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!