Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem elég erős az iskola? (lent)

Nem elég erős az iskola? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Oda jutottam két év középiskola után, hogy nincs kivel "versenyeznem" az osztályban. 4.2-es átlaggal lettem osztályelső úgy, hogy még bőven tanulhattam volna. Nincs motivációm, persze valamennyi van, hogy egyetemre menjek, jó munkám lehessen, stb. de hiányzik az a plusz amit egy pár jobb tanuló nyújthatna akikkel tudnék versenyezni. Van egy két jó tanuló, de ők se jobbak és nem is akarnak jobbak lenni. Aztán mikor jön egy dolgozat egy számomra kevésbé fontos tárgyból (pl földrajz), akkor azt látom, hogy mindenki összepuskázza a kettest (van akinek ez se megy), és emiatt nem ötösre tanulom meg, hanem "á jó lesz a hármas is", pedig simán menne ötösre. Ha valaki kap egy hármast akkor már furcsán néznek rá. Általánosban volt több olyan gyerek akik jobban tanultak, voltak kitűnők is, és az tök jó volt, mert akkor úgy álltam, hozzá a földrajzhoz, hogy "nehogy már az XY jobbat írjon, megtanulom rendesen". Itt meg az van, hogy írok egy négyest, és senki nem ír jobbat. Ez egyrészt unalmas, másrészt nagyon motiválatlanná tesz. Lehet, hogy ez most nagyon beképzelt dumának hangzik, pedig nem vagyok az csak nincs kivel versenyezni. Ilyen átlagok is vannak, hogy 1.9 meg 2.2. Jó van akinek 3.5 fölött van (3 ember kb), de nincs az a "csak azért is megtanulom, hogy jobbat írjak nála" érzés. Volt már valakivel hasonló? 17/f

2015. aug. 9. 00:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel, és villámgyorsan kezdjetek másik iskolát keresni. A tanév végén kellett volna, de talán még most sem késő.
2015. aug. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel a hozzáállással egyetemen egy idegroncs leszel, és egy év után kibuksz. Csak szólok.
2015. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Így van. Az augusztus teljesen alkalmas új iskola keresésére, de ellenőrizd le, hogy hova mész. (Én ilyen iskolában tanítok: tanárként is nagyon demotiváló, amikor a cél a kettes.)
2015. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy két év után nem biztos, hogy 11.-be tudnám folytatni. Azt pedig nem értem miért lennék idegroncs egyetemen, nekem a motiválatlanság hiánya a problémám. Lenne 2-3 nálam jobb tanuló, esetleg kitűnő, akkor egyből jobb lenne.
2015. aug. 9. 11:32
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kozepiskola nevetsegesen hangzik, azonnal keress masikat mert ha most nem tanulsz az vissza fog utni az erettseginel. Egy olyan osztaly ahol 4,2 a legjobb ott meg szep h nincs motivaciod. En eros gimibe jarok es nalunk elegge ciki mar az is ha vkinek 4,5 alatt van az atlaga. Persze kituno nalunk is csak 4 van de abban igazad van h kell a motivacio es a versenyszellem. Ha en nem ilyen emberek kozt lennek akk biztos h nem kuzdottem volna h egy egy targybol a legjobb legyek mert nem lett volna aki szobajon mint versenytars es talan megelegedtem volna egy sokkal gyengebb eredmennyel.
2015. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Mért ne tudnád 11.-ben folytatni?
2015. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Majd meglátod. Ne mondd, hogy nem lett rá felhívva a figyelmed. Teljesítménykényszerrel egy komolyabb szakról egyenes út vezet a pszichiátriára.
2015. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Csöppet nincs teljesítménykényszere, akkor kitűnő lenne, egyszerűen normális értelmiségi környezetben akarja a fél életét tölteni. És nagyon igaza van.
2015. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Szerintem válassz egy másik iskolát, én is most váltottam. Én 10-be megyek, én csak 1 évig jártam ebbe a gyenge "gimibe", ha lehet így nevezni egyáltalán. 15/f
2015. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#7, ez messze nem ugyanaz, mint a teljesítménykényszer! (#1)
2015. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!