Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen egyetemre...

Szerintetek milyen egyetemre vagy főiskoláta kellene mennem?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok és humán beállítottságú. Humán osztályba is járok. Eddig nem igazàn tanultam (1.-be), de rájöttem, hogy ha elakarok érni valamit az életbe, akkor bizony muszáj tanulni. Segítségeteket akarom kérni.

Érdekel a politika és szerintem ez az egy olyan lehetőség is az országban, ahol sok pénzt lehet keresni. Itt vagy jogi egyetemre, vagy bölcsészkarra mennék. Csak az a probléma, hogy nem biztos, hogy nagyobb pártnál el tudok helyezkedni. Egy ismerősöm lenne, csak nem biztos, hogy tudna segíteni. Ezen kívül az építőipar érdekel, azon belül leginkább project vezető szeretnék lenni. Angliában, mert itthon ők sem keresnek semmit. Angolt pedig elég jól tudom, azért is választanám ezt az országot, és egyik rokonom angliában született, élt úgyhogy itt is lenne ismerősöm.

Még német lehetne jó (ott is van egy rokonom az építőiparban) csak németet nem tudok és sajnos olaszt tanulok jelenleg. Építészmérnöki diplomához sajnos meg reál kell. De ez mègis èrdekel. Szerintetek mi lenne a legjobb?


2015. aug. 9. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

A politikusi pályához nem diploma kell, hanem eleinte sok idő, ingyenmunka és ismerősök. Kapcsolatok kell építeni, belépni egy pártba és ott felfele araszolgatni a ranglistán és mellette normális helyen dolgozni is, mert abból csak magas szinten fogsz megélni.


Bölcsészkart hanyagold, kivéve ha valami baromi jó nyelvérzéked van és tényleg érzel magadban annyi kvalitást, hogy megtanulsz angolul + még legalább egy nyelven emelt szinten.


Magyarországon is jól megfizetik az építész-építő mérnököket, feltéve ha el tudnak helyezkedni, mostanában nagyon döglődik az építőipar, nem csak itt, Angliában is.

2015. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az egyes jól mondja, hogy a politikusi pályához kapcsolatok kellenek nem pedig végzettség.De ha tényleg érdekel a politika, jól megy a történelem a suliban és érdeklődsz a jog iránt is akkor szerintem próbálj meg jogra bekerülni.Tanulj szorgalmasan, írj két jó érettségit, csinálj nyelvvizsgát és akkor bekerülsz államira de sok időd van még ezt átgondolni szóval ne kapkodj inkább élvezd még a gondtalan gimis életet amíg tudod.
2015. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést. Politológiára gondoltam, nem bölcsészkarra.
2015. aug. 12. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
A politológia szerinted milyen karon van?...
2015. aug. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ELTÉn lehet külön politológiára is jelentkezni, szóval a politológia szakon.
2015. aug. 12. 23:21
 6/9 anonim ***** válasza:
A jogi karon van a politológia de ugye ezt te jobban tudod Mr. Engineer #4-es.
2015. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mr Aztsemtudommilyenkérdéshezszólokhozzá, azaz kedves előttem idepofázó. Tök nyilvánvalóan mellékes, hogy milyen karon van a politológia, arra próbáltam csekély sikerrel felhívni a figyelmet, hogy a kérdező nincs is tisztában a kar és a szak fogalmával...


Amúgy meg a politológiát, csakúgy mint minden más SZAKot, olyan KARra raknak, amilyenre az egyetem gondolja, hogy rakják. Az én szakomat is jövőre akarják átrakni másik karra az egyetememen. Nem fogok nyomozgatni, de lehetséges, hogy több tucat olyan egyetem van a világon, ahol a politológia szak a bölcsészettudományi (vagy ennek megfelelője) karon van. Na további sikeres okoskodásban gazdag napot Mr. Tudatlangyökér.

2015. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minek akarsz politikus lenni, ha annyira nem érdekel az ország sorsa, hogy a másik variáció szerint simán kiköltöznél külföldre a pénz miatt?

Bár szerintem ez a kérdés csak költői...

2015. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondolj bele, meg le is írtam. Nyílván nem egyszerű az, hogy politikus legyèl (abból meg is lehetne élni), viszont, ha nem jönne össze, akkor nem akarok diplomával a kezembe azon aggódni, hogy elérjem a nettó 2 kilót 30 èvesen. Ha a politika itthon nem jön össze, akkor kint sokkal több esélyem van elhelyezkedni.
2015. aug. 25. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!