Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezői tagozaton általánoss...

Levelezői tagozaton általánosságban milyen korosztállyal találkozhatok? Általában hogy van az órarend?

Figyelt kérdés
Szeptemberben gazdálkodási és menedzsment alapszakon kezdem tanulmányaimat. - mivel dolgozom, ezért levelezőin - Kérdésem az lenne, hogy mi jellemző a levelezőre? Milyen gyakorisággal fordul meg az én korosztályom - 22 éves vagyok - ebben a típusú oktatásban? Nem szeretném úgy eltölteni az oktatási napokat, hogy csupa 30-40+-os ember vesz körül, mivel valószínűleg nem találnék velük közös hangot. Van rá esély, hogy az én korosztályommal is találkozni fogok. Második kérdésem az lenne, hogy általában mikor vannak az oktatási napok? Jól tudom, hogy péntek-szombat? Köszi a válaszokat!

2015. aug. 11. 22:54
 1/4 A kérdező kommentje:
"Van rá esély, hogy az én korosztályommal is találkozni fogok?"*
2015. aug. 11. 22:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szakmunkásképző után levelezőn érettségiztem. Keddenként kellett órákra menni, délután. Voltak velem azonos korosztályúak, de nem igazi iskolahangulat volt. Voltak 30 év körüliek is. Utána nappalin végeztem a fősulit. Azt tudom mondani hogy a levelező képzés lazább volt. Figyelembe vették hogy munka mellett tanul mindenki. A vizsgák sem voltak túl szigorúak, hanem leginkább az elengedhetetlenül szükséges tudást követelték meg, amit helyesnek tartottam, hisz ha valaki azon kívül akar infóhoz jutni, azt megszerezheti maga is.
2015. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van egy csoporttársam aki annó levelezőn kezdte, csak átjött, de találkozott azért fiatalabbakkal is

jól tudod, a hétvégékre koncentrálnak inkább oktatás ügyben

2015. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdálkodás és menedzsment szakot végeztem el levelezőn.

Vegyes társaságunk volt, a húszévesektől a 40-50 évesekig mindenki. Nem értem miért aggódsz azon, hogy nem lesz ott a te korosztályod. Én is jól kijöttem és elvoltam a nálam idősebbekkel is. Mindannyiunknak ugyanaz volt a célja, a diploma megszerzése. Jó társaság volt, segítettünk egymásnak.

A munkarendről pedig ne itt kérdezz, hanem a választott felsőoktatási intézményednél. Mi kizárólag szombatonként jártunk, azonban vannak, akik péntek és szombaton is, de van olyan tanrend is, hogy havonta egy hetet jártak. Szak és intézmény válogatja, hogy mikor van az oktatás.

Én kifejezettem szerettem a levelező képzést, jó csapatunk volt, közös honlappal, ahová mindenki felrakta az anyagot, jegyzetét, mindenki amiben tudott segített a másiknak. Egyikünk honlapot szerkesztett, ahol minden tantárgyunk fent volt. Ide felkerültek fel az órai anyagok, egyéb dolgok, arra az estre, ha valaki munka miatt valamelyik alkalommal nem tudott órára menni.

Szerettem levelező képzésre járni.

2015. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!