Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinuson tényleg nem jó...

A Corvinuson tényleg nem jó az oktatás és színvonal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 12. 10:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
53%
Hallottam róla jót, rosszat. Tesóm odajárt,de nem mondanám, hogy a Corvinuson tanultak miatt lett jó állása.. Egyet tudok biztosan: nem a fősulidon múlik elsősorban, hogy utána hogy boldogulsz az életben! Építeni kell folyamatosan az életedet, suli mellett aktívan.. Barátnőm is a Corvinuson jött rá, hogy mi nem való neki. (az, amit tanult) :D Sok sikert! :)
2015. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát engem lebeszéltek, azt mondták, hogy inkább másik iskolába menjek
2015. aug. 12. 13:20
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

"nem a fősulidon múlik elsősorban, hogy utána hogy boldogulsz az életben"


Ez így igaz. Teljesen mindegy hova jársz, az a lényeg mennyit tanulsz. Vizsgákon lehet átbukdácsolni és így diplomázni, bár utána ott leszel egy papírral, a munkahelyen meg hamar rájönnek, hogy nincs mögötte tartalom.


Jelenleg az összes állami felsőoktatási intézet oktatási minősége romlik. Ennek oka a limitált támogatott helyek és a hallgatók számának csökkenése. Fontosabb számukra a hallgatói létszám, mint a hírnév fenntartása.


Mehetsz Corvinusra, nem fogsz rosszul járni. Mondjuk én a helyedben elmennék nyílt napra oda és a többi lehetséges intézménybe és az ott tapasztaltak alapján döntenék. Fontos, hogy szimpatikus legyen a környezet és ezt csak nyílt napon lehet megtapasztalni.

2015. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Oda menj, ami számodra szimpatikus. Ha te a Corvinusra szeretnél menni, akkor oda, ha máshova, akkor válaszd azt.
2015. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

nem tudom mit akarsz a corvinuson, mert igazából csak egy sok kis fősuliból összevont dolog


amikor kialakult a felsőoktatási "rangsor" akkor a Marx Károly volt ahol az elméleti zseniket képezték az 5 éves okleveles közgázosokat, a jövő nagy reménységeit

a Pénzügyi és Számviteli Főiskola inkább a munkaerőpiacra képezte az embereket egy 3 éves gyakorlatiasabb képzésben


ma meg bolognai rendszer van, aminek kb az a lényege, hogy az azonos területek azonos anyagokat oktassanak egy kétciklusú rendszerben, nem igazán létezik már jó és rossz suli, csak hely ahol vannak elvárások és ahol rábízzák a hallgató lelkiismeretére

a corvinus manapság az utóbbiról híres és ezért "rossz" suli

a magas ponthatárokat az általános társadalmi fétis a nagyfőnökképzők iránt, és a régi hírnév hozza


szerintem manapság az egyetlen kemény képzést a BME adja ezen a területen

2015. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Az utolsó elképesztő nagy marhaságokat ír.


A Corvinus ma is a magyarországi közgazdaságtan oktatás csúcsa.


Hogy mást ne mondjak a legkeményebb, legszínvonalasabb közgazdaságtan szakok csak itt vannak az országban.

Pl. biztosítás és pénzügyi matematika, gazdaság-matematikai elemző.


De más szakokban is veri a többi gazdasági felsőoktatási intézmény azonos szakjait!


A Corvinus egy külön világ.

Nyilván nyugati mércével mérve nem kell tőle hanyatt esni, de Európa szerte megállja a helyét, értékes képzést ad. Magyarországi viszonylatban pedig messze lekörözi az összes többi rivális egyetemet, főiskolát.


Nem is beszélve a pluszokról amit nyújt, nyújthat. Szakkollégiumok, stb...

2015. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

ha csak BSC-t végzel akkor tök mindegy, és én erről beszéltem


doktorálni akkor sem tudnál a BGF-en ha akarnál, egyébént szerintem a BME felveszi a versenyt

2015. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
amúgy meg a corvinusról beszélek, aminek van pl kertészettudományi meg élelmiszermérnöki része is ami nem sok pénzügy meg közgáz
2015. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Aki rálát a témára és nem elfogultan ítéli meg, tudja, hogy Magyarországon a gazdasági képzésekben első a Corvinus.


És nem csak a neve miatt!


A pénzügy és számvitelben a BGF is nagyon jó, de akkor is második.

Ha csak külön a számvitel szakirányt nézzük, akkor a BGF azt lehet mondani, hogy majdnem beéri a Corvinust.

Pénzügynél viszont egyértelmű, hogy melyik a jobb.


Arról nem is beszélve, hogy gazdaságelemzés illetve több nívós mesterszak csak itt van az országban.

A legkeményebbek és legkeresettebbek.


Ezek tükrében ki az aki lehúzza a Corvinust? Akinek savanyú a szőlő vagy nincsenek kellő ismeretei a témában és úgy akar véleményt alkotni.


Ha valaki kellően utánanéz, magától is rájöhet.

És innentől fogva lehet támadni meg mindent összehordani, a valóság szerintem fontosabb ismérv...

Persze ezzel sem muszáj egyetérteni.

2015. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

És te hol néztél utána kicsit is? Csak, mert a vak is látja, semmivel sem nagyobb érv.


A kertészettudomány hol pénzügy? csak az önérzetes korvinuszosok mondogatják hogy námbörvanésakinemeztmondjabekaphatja

2015. nov. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!