Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudni sszeretném, hogy az...

Tudni sszeretném, hogy az érettségi terveim megvalósíthatók-e így, ilyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Kilencedik: semmi

Tizedik: Informatika

Tizenegyedik: Angol, Spanyol (közép szint)

Tizenkettedik:

őszi érettségi: Spanyol, Angol (emelt szint)

tavaszi érettségi: Matek (emelt szint), Magyar, Töri, Fizika (emelt szint)


Az a tervem, hogy építészmérnök legyek (és később belső építész, és lakberendező).

Pontosan nem tudom melyik egyetem, de Budapesten belül gondolkodom.

Most kezdem majd a 11-diket. Mit gondoltok a terveiről (gondoltam arra, hogy még rajzból is teszek 12-dikben érettségit, de azt még nem döntöttem róla),

és esetleg ki tud ajánlani egyetemet?

Előre is köszönöm a segítséget :) ♡



2015. aug. 14. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha építészmérnöknek készülsz, akkor minek a 2 nyelvből az emelt érettségi? Plusz pontot nem kapsz érte, ráadásul előrehozottat nem is lehet tenni ősszel, amíg tanulói jogviszony van.


Ha van nyelvvizsgád, 1 felsőfokú vagy 2 középfokú, akkor azért megvan a plusz 40 pontod. Ebben az esetben a 2. emelt érettségiért igazából csak plusz 10 pontot kaphatsz. Addigra meg fogod látni, hogy megéri-e a matekot is emelt szinten teljesíteni? Igaz, kapsz rá 10 plusz pontot, de esetleg azt el is veszíted, vagy még többet is, ha nem sikerül túl jól. A matekot és fizikát mindenképp emelt szinten kell tanulni, de inkább fizika emeltet javaslok, ott kisebb a közép- és emelt szint közötti különbség.


Rajz érettségi felesleges, járj el rajz alkalmassági előkészítőre!


A terveid szerint az informatikát feleslegesen tetted le, persze nem baj, ha megvan!

2015. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, fizikát egyáltalán nem fontos emelt szinten tanulni, persze ártani nem árt. De az emelt matek kötelező, anélkül bele se vágj az építészmérnökibe. A két emelt szintű nyelv szerintem is picit fölösleges, de igazából ahogy érzed. Viszont ha jó pontszámokat akarsz, akkor nem teszel matekból és fizikából is emeltet. Számoljunk csak:

Emelt angol után kapsz egy nyelvvizsgát, emelt spanyol után szintén, ezzel kijön a nyelvvizsgára kapható 40 többletpont. Emelt matekért és emelt fizikáért járna még 50-50, de mivel már csak 60 pontot kaphatsz, így igazából 40 többletpont megy a kukába. Az egyik emeltedért így igazcsak 10 pontot kapsz, ami duplázás esetén azt jelenti, hogy ha több mint 5%-al írsz rosszabbat belőle, mintha középen tennéd le, máris kevesebb pontod lesz. Megsúgom, hacsak nem vagy egy géniusz, aki 100%-ra tudja megírni az emeltet és a közepet is, akkor nagyobb lesz az az eltérés 5%-nál. Tehát jobban jársz, ha az egyik tárgyat középen teszed le.

2015. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
építészmérnöknek inkább a műszaki rajz a fontos....külön felvételi van belőle...előbb járj utána a dolgoknak mielőtt belevágsz az efféle tervezgetésbe...
2015. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Építészmérnöknek van rajz felvételi, de az szabadkézi rajz. Célszerű előkészítőre járni belőle az egyetemen. A rajz alkalmassági kizáró tényező, akinek nem sikerül, nem vehetik fel, akkor sem, ha amúgy 500 pontja van.


Nyelvi érettségik: rendben van, hogy emelttel váltod ki a nyelvvizsgákat, de egyrészt nehezebb az emelt (b2-C1 között), mint a sima nyelvvizsga, másrészt pedig nagyon összezsúfolódik minden 12. végére (3-4 emelt és 2-3 közép, plusz a rajz).


Matek kontra fizika emelt: 1 emelt előírás. Mindkét tárgyat emelt szinten érdemes TANULNI. Ami miatt érdemesebb emelt szintűnek a fizikát választani, az az, hogy fizikából sokkal kisebb a színvonalbeli különbség az emelt és a közép között, míg matekból óriási.


Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok Neked, kb. 15 éve foglalkozom a témával, ráadásul az egyik gyerekem is jövőre fog érettségizni, BME elit szakjára készül -).

2015. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyiből érettségizned, azt pedig hülyeségnek tartom, hogy abból amiből tudod hogy emeletet csinálsz, megcsinálod előtte a közepet. Dupla stressz, dupla tanulás, dupla idő, de semmivel nem vagy előbbre.
2015. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!