Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a matek a...

Mennyire nehéz a matek a BME-GTK-n? (gazdálkodás-menedzsment szak) 2-es matek érettségivel megyek oda :S

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz az analízis?

2015. aug. 19. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

2-es matek érettségi az ultragáz. Ne haragudj, de ez az igazság, vagy nem is voltál ott lélekben, amikor írtad, vagy nem való neked a felsőoktatás.


Nem nehéz az analízis, de igazából 5-ös matek érettségit írni sem nehéz. Szerintem nagyon nehéz dolgod lesz így, fel kell kötnöd a gatyát, járnod kell majd bevezető matekra, pótolnod kell sokat. Nyilván nem lehetetlen, de tényleg nagyon oda kell tenned magad.

2015. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Minek mentél oda, ha ennyire buta vagy matekból??
2015. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gáz... :(

Azért jelentkeztem ide, mert tetszett ez a szak, érdekel a gazdaság, pénzügy, menedzsment, stb.

És ha sulikezdésig gyakorolom a középiskolás anyagot? pl. az easymaths.hu -n megveszem a középiskola tananyagot, ez segítene valamit?

2015. aug. 19. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ hogy mi miatt lett 2-es az az érettségi. Ha sokat tanultál de nem értetted és nem tudtad megtanulni akkor a BME sem fog menni, de ha csak rossz napod volt az érettségin és az elejétől odateszed magad majd matekból akkor semmi sem lehetetlen. Én jó voltam gimiben matekból, de a BME-s (építő kar) matek felét sem értettem, nem is tudom hogy hogyan szigorlatoztam le :), de megvan a diploma. Ha ez az álmod akkor érdemes megpróbálni!
2015. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Ez baj. Ott ugyanis a legkönnyebb matekfeladat is olyan mint egy már-már emelt szintű érettségibe is beleillő középszintű érettségi feladat.
2015. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Csak azt nem értem,hogy miért most jut eszedbe hirtelen,hogy gyakorlod a középiskolás matekot,mert nem megy és egyetemen kelleni fog. Mármint érettségi előtt semmit se gyakoroltál,meg nem gondoltál erre? Mondjuk szerintem gyakorlás nélkül se nehéz 2esnél jobbra teljesíteni....

Nem ismerlek,így nem akarom azt mondani,hogy buta vagy,de nálunk aki a legbutább volt matekból,annak is erős 3as lett érettségije és nem jártam nívós suliba. 6 éve végeztem ott és szinte mindenki egyetemre ment,ebből 2en végeztek eddig, szinte mindenki elbukott a matekon legalább egyszer (és a legtöbb nem a bme-re ment).

Tényleg nem lehetetlen,de baromira szívni fogsz vele.

2015. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Jézusom. Borzalmas még olvasni is ezeket a lehúzó kommenteket. Szerintem senkinek sincs szüksége ennyi negatív visszajelzésre.


Meg fogod tapasztalni, hogy milyen lesz és hogy mennyire fog majd menni. Ha ez az álmod akkor ne foglalkozz azokkal, akik emiatt bántanak téged. Csináld végig! Nehéz lesz, sokat kell tanulnod, gyakorolnod matekból, de semmi sem lehetetlen.


Ne bátortalanítson el a sok buta hozzászólás. Ha mindent beleadsz akkor meg tudod csinálni. :)

2015. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
98%

Miért kell lepontozni,ha az igazságot írom? Nem értek egyet az utolsóval,nem bíztatni kell. Nem azért,mert rosszat akarok a kérdezőnek,de ha mindenki azt írná,hogy "persze menni fog,majd megoldod",akkor úgy is állna hozzá a kérdező,hogy biztos nem lesz gond és év közben jönne rá,hogy ez nem így megy. Így meg legalább tudja,hogy baromi nehéz lesz és már rákészül a nyáron is,amivel nagyban meg fogja növelni az esélyeit.

Nem állítottam,hogy ne is menjen el beiratkozni,csak tudatni akartam,hogy nem lesz egyszerű.(Eddig még senki se járt rosszabbul,aki pl egy vizsgára túl sokat tudott volna,mert nehezebbre számított a felkészülés során)

2015. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!