Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZIE mezőgazdasági gépészmérnö...

SZIE mezőgazdasági gépészmérnök szak?

Figyelt kérdés
Akik ezen a szakon tanulnak vagy esetleg van onnét ismerősük véleménye érdekelne a szakkal kapcsolatban. (oktatás, nehézség, maga az iskola, gyakorlatok, tanárok stb).

2015. aug. 24. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen a szakon vagyok.

Gyakorlatilag minden óránk egyben van az általános gépészekkel, tehát azt ugyan úgy tanuljuk csak ezen felül vannak még mezőgazdasággal ill. élelmiszeriparral kapcsolatos óráink is. Ez később rettentő nagy előnyt fog jelenteni főleg, ha mezőgazdaságban szeretnél dolgozni.

Mivel teljes értékű gépészmérnöknek tanulsz ezért érthetően durván nehéz szak (és akkor még vannak plusz óráid is). Viszont megéri ;)

Az oktatás magas színvonalon folyik. Bárki az ellenkezőjét állítja, attól meg lehet kérdezni, hogy miért tanítanak az BME-n is sok tárgyat szie-s tanárok könyveiből. Differencia persze van a két egyetem tárgyainak teljesíthetősége között. Van ami ott nehezebb, van ami itt.

A tanárok többsége nagy tudású, doktori címmel rendelkező ember. Nagy különbség más egyetemekhez képest, hogy itt bátran odamehetsz hozzájuk, leszólíthatod a folyós őket, írhatsz nekik mail-t, ha bármi problémád van. A tanárok 95%-a valóban segítőkésznek mondható.

Az iskola: Szeretem ebben az egyetemben, hogy külön "elkülönített" területen fekszik. Saját bolztal, postával, stb. Az egyetem épületei és kollégiumok (egy kivétellel /g/) egy helyen vannak. Nem úgy mint pl. Pesten, hogy a kolik a város különböző pontjain vannak.

Gyakorlat orientált nak mondja magát a suli. Hát ezt első évben annyira nem lehet érezni, de második évben már rendesen vannak órarendben lévő gyakorlatok. Valamit a többi órán is készséggel mutogatnak be alkatrészeket, eszközöket, stb.

Még egy nagy előnye a sulinak, hogy itt nem csak egy neptunkód vagy, így a tanárok közvetlenebbek és könnyebb egymást megérteni.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe..

Gyere mezőgépésznek! ;)

2015. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2015. aug. 28. 11:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Két kérdésem lenne még. Az egyik az, hogy mivel nem műszaki középiskolába jártam, így sajnos csak két évig volt fizikám, mennyire leszek nehéz helyzetben? A másik kérdésem pedig az, hogy mennyire könnyű/nehéz elhelyezkedni az egyetem után?
2015. aug. 28. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sem volt több fizikám. Kb semmivel nem vagy hátrányban. Van fizika előkészítő év elején. Ez mindenkinek szól és kötelező. Van lehetőséged szintre hozni magad. E miatt tényleg ne félj.

Az elhelyezkedés kérdésében meg talán ez a szak a leg kecsegtetőbb választ. Gyakorlatilag bárhol elhelyezkedhetsz, ahol gépészt keresnek. DE mi még ott is elhelyezkedhetünk ahova mezőgépészt keresnek és mivel 1/3 annyi van az országban mint kéne, nem lesz nehéz dolgunk. Gépészből nagyon kevés van. Mezőgépész meg olyan mint a fehér holló ;)

2015. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!