Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez igy jó érettségi stratégia?

Ez igy jó érettségi stratégia?

Figyelt kérdés

Corvinus penzugy es szamvitel szakra tervezek menni.


Ugy szamoltam hogyha emelt matekot es angobol erettsegizek es elerek 90% akkor az 460 pont lenne. Ez igaz ugye?


A masik kerdes hogy, akkor nem baj ha mondjuk a tori es a magyar erettsegim csak 40% lesz? Mert attol nem megy le a pontom es ugyis lenne 460 pont?


Ez azert lenne jo, mert akkor nem keszulnek egyeltalan a magyarra,torire csak az angolra meg a matekra.



2015. aug. 26. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A pontszámító kalkulátorral ezt simán ki tudod számolni magadnak. Írd be emelten a 90%-os érettségiket, és a többit meg középszinten 40%-ra. Add hozzá reálisan a tanulmányi eredményt, és voilá, megtudod hogy 460 lesz-e.
2015. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán jó... mert mi van, ha elhasalsz a két tuti közül valamelyiken? Sajnos benne van a pakliban.

Vagy mi van akkor, ha később mégis mást tanulnál, ahova mondjuk töri kell, és esélytelen vagy a gyenge érettségi miatt?

2015. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom eddig mennyire voltál jó tanuló, de én a középfokú vizsgákra nem tanultam túl sokat és mindegyik ötös lett. Szerintem jó stratégia, amit leírtál, azért valami minimálisat tanulj a többi tárgyra is. Persze ha eddig se voltál valami túl jó/érdeklődő a magyar/törin, akkor nem biztos, hogy olyan jó fog sikerülni.
2015. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ez az elképzelésed tényleg nagyon optimális lenne, viszont szerintem mindenképpen legyen B terved! Ki tudja, mi jöhet még közbe, lehet, hogy egyik napról a másikra másként képzeled majd el a jövődet, s olyan szakra mennél, amihez a magyar, a töri, az angol, a matek közül valamelyik(ek) kellene(nek).

Szerintem tanulj az utóbbi 4-re is annyit, amennyit csak tudsz, ezáltal a lelkiismereted tiszta lesz, sőt az érettségi bizonyítványba is szép jegyek kerül(het)nek majd be.

2015. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem erdekel a tori, engem csak a penzugy/szamvitel erdekel.


Igen gondoltam arra is hogyha nem sikerul annyira jol, akkor meg ott van meg a business business school ami az se olyan rossz es sokkal kevesebb a ponthatar mint a corvinus-on.

2015. aug. 26. 15:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsanat. Budapest Business School/ Budapest Gazdasagi Foiskola.
2015. aug. 26. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!