Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolamódisítás az utolsó...

Iskolamódisítás az utolsó pillanatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most derült ki, az utolsó pillanatban, hogy a családommal Budapestre költözünk, és most kell iskolát váltanom.

10.-be mennék, Debrecenben egy erős gimnáziumban kitűnő tanuló voltam, de itt Budapesten a legtöbb jó gimnáziumban nincs hely, vagy már lementek az átvételi vizsgák.

Nem tudtok adni valami ötletet, ahol esetleg lehet megüresedés és holnap még nem késő?

Előre is köszönöm!



2015. aug. 26. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Már jövő héten itt lennétek Bp.-en? Nem tudok jobbat mondani, mint hogy telefonjátok körbe a szimpatikus iskolákat, hátha valahol van szabad férőhely. A legjobb iskolákba (Fazekas/Apáczai/Radnóti stb.) ilyen módon nem tudsz bekerülni, de egy közepes gimibe talán Egy tipp: Teleki Blanka Gimn. (Zugló), a tesóm ide járt, nem a legjobb, de nagy a suli (asszem öt párhuzamos osztály van), nagyon vegyes volt a társáság, szóval volt egy-két jó tanuló is. Szerintem a későbbiek során lesz lehetőségek átvételi vizsgára is, ha szeretnél bekerülni valami nívósabb helyre.
2015. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
illetve nem tudom mennyire opció az, hogy maradsz a régi sulidban, és mondjuk kollégiumba laksz, legalább addig amíg találtok megfelelő iskolát
2015. aug. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!