Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Heti öt testnevelés közül...

Heti öt testnevelés közül kettő kiváltható TRX-el?

Figyelt kérdés

Van az a törvény, hogy heti öt testnevelésóra kötelező, de kettő kiváltható, ha az iskolán kívül jár valaki sportolni. Nos én TRX-ezni járok egy edzőterembe, de az edzőm képzett edző és igen megterhelő az egész, szóval nem alibi. Ez ugyebár nem versenysport, nem is lehet igazolni és szerintem csak azon akadna fenn az iskola, hogy edzőteremben edzek és nem sportszervezetnél. Szerintetek? Itt a törvény erre vonatkozó részlete:

Nkt. 27. § (11) bekezdés szerint: „Az iskola a nappali rendszerû iskolai oktatásban azon osztályokban, ahol közismereti oktatás* is folyik, megszervezi a mindennapos testnevelést heti öt testnevelés óra keretében, amelybõl legfeljebb heti két óra

a) a kerettanterv testnevelés tantárgyra vonatkozó rendelkezéseiben meghatározott, mûveltségterületi** oktatással,

b) iskolai sportkörben*** való sportolással,

c) versenyszerûen sporttevékenységet folytató igazolt, egyesületi tagsággal rendelkezõ vagy amatõr sportolói sportszerzõdés alapján sportoló tanuló kérelme alapján a tanévre érvényes versenyengedélye és a sportszervezete által kiállított igazolás birtokában a sportszervezet keretei között szervezett edzéssel

váltható ki.”



2015. aug. 26. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyetemeken van ilyen, nem?
2015. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az "iskolai sportkörben való sportolás" az azt jelenti, hogy mondjuk a suliban van egy tesitanár, aki esetleg tart tömegsportot délutánonként (foci, kosárlabda, stb.), és akkor nem kell menni tesire. Ha csak "eljárkálsz" valahova valamit csinálni, azt a te saját szórakoztatásodra teszed, szóval nem számítható be. gondolj bele; van, aki suli után lemegy az edzőterembe, és csinál mindenfélét; még ha meg is látszik rajta, nem számíthatja be ilyenre.


Ha írsz egy kérvényt az igazgatónak, figyelembe veheti.

2015. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, ez gimnáziumokban is van.

Ez nem "saját szórakozásra" megy, hanem rendes, időhöz kötött edzésem van. Nem az van, hogy bemegyek egy edzőterembe, megemelek néhány súlyt és annyi, szerintem te félreértesz engem, második.

2015. aug. 26. 18:23
 4/8 A kérdező kommentje:
De az iskolai sportkörben való sportolás az csak egy lehetőség egyébként. Bárki, aki jár edzeni az kiválthat 2 órát pl aki úszik, fallabdázik, kosárlabdázik ISKOLÁN KÍVÜL. És akkor nem kell 2 tesire bemennie. Ez a lényeg. Azért tettem fel a kérdést, mert a TRX az nem egy ilyen "hagyományos" sport.
2015. aug. 26. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
De a másodiknak van igaza, mivel tegyük fel így lenne ahogy te mondod, lenne egy lyukas órád senki nem felügyel azalatt téged, és még nem vagy 18. Ha valami történik veled az alatt az 1 óra alatt, "elüt a busz" például az iskola felelős, ezért nem lehet ki menni a suliból se amikor lyukas órád van. Azokkal lehet kiváltható ha a tesi tanár tartja, vagy van az iskoládban úszás, de ez szerintem elég macerás, és inkább azoknak találták ki akik fel vannak mentve.
2015. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem. Nem vagytok jelenleg kozoktatasban ezert elmagyarazom. Jelenleg gimiben ugy van hogy 3 rendes tesi (mikor sajat osztallyal vagy) + 2 tesi "szakkor" amikor az egesz evfolyam osszevonva, de ide csak azoknak kell menniuk, akiknek nincs igazolasuk hogy sportolnak. Ezek a nap utolso orajaban vannak, hogy ne kelljen visszajonnie a suliba annak, aki kivaltotta az orakat. Es igy az iskolat nem trrheli a feleloseg sem. Itt nem az a kerdesem, hogy lehetseges-e kivaltani az orat (mert lehetseges, lassan 3 eve igy van a sulimban es mindig is elment akinek nem kell), hanem hogy az en SPORTOMmal lehetseges-e.
2015. aug. 27. 07:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt a tanárodtól érdeklődd meg. Nálunk pl van egy srác, napi szinten órákat tölt a konditeremben, plusz heti kétszer van kétórás küzdősport edzése, ezt minden tanár tudja, tesiórán a tanár helyett sokszor ő tartja az erősítést, stb, szóval nagyon képben van a srác. A hiba csak ott van, hogy ugye se a kondinak, se a küzdősportnak nincs egyesülete, így "hiába" minden (edzője, edzések, versenyek, stb), kell a +2 testnevelésre járnia. Szerintem nem azon lenne a probléma, hogy " edzőteremben edzek és nem sportszervezetnél ", hanem ahogy írod: "Ez ugyebár nem versenysport, nem is lehet igazolni".
2015. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, mindenképpen valamilyen formában hozzá fogok jutni ahhoz az igazoláshoz, mert szerintem az, amit leírtál (a srác nagyon sokat sportol, mégsem egyesületnél és ezért be kell járnia) nem teljesen fair.
2015. aug. 28. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!