Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem (ME) -...

Miskolci Egyetem (ME) - mennyire fontosak a hagyományok az átlag hallgató számára?

Figyelt kérdés

1 év múlva a ME gépészmérnöki szakára fogok majd járni, és felmerült bennem néhány kérdés az egyetemi élettel és a hírhedt selmeci hagyományokkal kapcsolatban. Az alapvető probléma az hogy habár alkoholt fogyasztani nagyon szeretek minden mennyiségben, de a "haverkodás" és a közösségbe tartozás nem igazán az én asztalom...ez igaz a gólyatáborra is, nem vagyok benne biztos hogy el szeretnék oda menni, hiszen ott elég központi téma a szex, amit szintén nem szívelek...

szóval a kérdések: mennyire "nézik ki" vagy lógnak ki azokat a hallgatók akik nem mennek el gólyatáborba, nem követik a selmeci hagyományokat (stb stb) ? kérem olyan válaszoljon aki konkrétan a miskolci egyetem mérnöki szakáról tud érdemleges infót



2015. aug. 27. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kollégista vagy akkor elég nehéz belőle kimaradni, bejárósként már más a helyzet.

Én gólyatáborban nem voltam, de visszatekintve sokat nem vesztettem vele, az első közös "balek oktatásra" viszont elmentem az első félév elején, az körülbelül elég is volt nekem a hagyományőrzésből. Egyedül azt bánom, hogy szakestekre így nem járhatok, ahol az ivászaton kívül kapcsolatokat is lehet építeni, de más hátrányom nem származik abból, hogy teljesen kimaradtam a hagyományokból.

2015. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt rögtön az elején tisztázni kell hogy nem központi téma a szex szó sincs ilyenről. De bármilyen olyan feladat van amiben te nem szeretnél részt venni számodra nézve az megalázó szólsz a csapatvezetődnek és kész. Semmi nem lesz belőle.

A selmeci hagyományokról és a balekoktatásról ha nem veszel részt benne nem veszel attól senkisem fog kinézni.

Ha van valami konkrét kérdésed írj.

2015. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én kolis voltam, se gólyatáborba, se hagyományőrzésbe nem vettem részt és nem is bántam meg. gépészkaron voltam és a szakomon olyan 70% vett részt az egészben. órákon ismerkedtem meg a többiekkel, és így lettek barátaim, akikkel együtt tanultunk meg ilyenek, egyáltalán nem lógtam ki a sorból. kívülről nézve nem tetszett ez a hagyományőrzés és nem láttam értelmét az egésznek. ivászatnak láttam. de persze voltak ismerőseim, akik nem az ivászat miatt csinálták a hagyományőrzést és szerették. szóval lehet jó dolog, de én örültem hogy nem vettem részt benne.
2015. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik karra mész, bányász, gépész, kohászon van ennek főleg hagyománya

De a nagy része itt sem vesz részt benne, egyáltalán nem fogsz kilógni ha nem csinálod meg

Ha viszont jobban benne szeretnél lenni az egyetemi életben, (hök, stb..) elkerülhetetlen

Azért jó ez mert a szakesteken rengeteg ismerőst szerezhetsz, olyanok is sokan jönnek akik már az iparban dolgoznak

Ha elég érett vagy hozzá mindenképpen csináld meg, én sajnálom hogy nem voltam ebben benne

2015. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!