Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZIE-en halál komoly, hogy...

A SZIE-en halál komoly, hogy a kötelező tesi csak így váltható ki?

Figyelt kérdés

A honlap szerint vagy szakorvosi igazolást viszel, egészségügyi okból nem tesizel. Vagy valamilyen versenysportban kell leigazolva legyél és az edződ igazolja a félév végén, hogy jártál edzésekre. Vagy a kar által szervezett és ellenőrzött foglalkozásokra jársz pl. néptánc meg zumba.


Ez halálosan komoly? Anno másik egyetemen, vagy tesire jártunk, vagy félévkor meghatározott fizikait kellett teljesíteni vagy bizonyos konditermeket is elfogadtak, és akkor jártunk oda, amikor akartunk.


29 évesen fogom elkezdeni ezt az egyetemet, tudom, hogy csak mondjuk 30 óra félévenként, de férjjel, gyerekkel, félévenként 30 órát máshogy is el tudnék tölteni, mint azzal, hogy 18-19 évesekkel röplabdázzak, vagy néptáncoljak. Azért megyek oda, hogy szakember legyek basszus... Főleg, mivel eleve járok konditerembe, ami nyilván nem olyan színvonalú, mint egy egyetemi konditerem, hogy lecseréljem a tesi érdekében, meg lovagolok is, de nem vagyok leigazolt sportoló, úgyhogy nyilván eleve jobb fizikai állapotban vagyok, mint az, aki az egytemen néptáncol. Ez teljesen komoly, hogy vagy tizenévesekkel focizok, vagy az egyetem által megadott időben járok egy párféle, amúgy engem egyáltalán nem érdeklő edzésre? Nincs fizikai felmérős lehetőség vagy valami?


2015. aug. 27. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Tényleg ez van. Sajna..
2015. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs más lehetőséged, ez ilyen. Van olyan egyetem, ahol egyáltalán nem kötelező a tesi. Egyébként nincs kondizási lehetőség? Nálunk és ahol a párom tanul, ott is van olyan tesi kurzus, hogy csak bemész kondizni.
2015. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egy másik egyetemen régebben teljesítettél tesit, megpróbálhatod azt elfogadtatni. Egyébként picit túlzónak érzem a felháborodásodat.
2015. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túlzónak tűnik, de hidd el, ha az átlagos egyetemista korosztály lennék, akkor engem sem érdekelne a dolog, így viszont elég bosszantó, hogy gyakorlatilag felesleges dologra kell pazarolnom az időmet 5 féléven át és normális módszerrel nem váltható ki.
2015. aug. 28. 19:39
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Igazából ez kicsit nyafogás, te is ugyanoda mész, nem vagy több az ott lévőknél, csak mert 8-10 évvel idősebb vagy. Ők sem tudnak másképp kibújni a tesi alól. Sajnos az egész hülyeség, mindenkinek ugyanolyan felesleges, de a legtöbb helyen valamiért van kötelező tesi BSc-n.
2015. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én azért megértem a kérdezőt. Nem hinném, hogy felsőbbrendűnek tartja magát, de tény, hogy nappalin mindenhol sok olyan tárgy van, ami a szak szempontjából totálisan felesleges, ilyen a testnevelés is. Egy harmincas embernek pedig már általában amúgy is eléggé betáblázott élete van és nem csak a haveroknak meg az egyetemnek él. Ha valakinek gyereke van akkor pláne érti, hogy néhány óra ami mondjuk egy 22 évesnek nem jelent semmit mekkora különbség tud lenni. Na persze, akkor ne menjen nappalira, de van, amit csak úgy indítanak és nincs választási lehetőség. Anyukám is utólag csinálta a második diplomáját és én pl. emlékszem, hogy neki is mennyifelé kellett szakadnia és néha az a néhány felesleges óra is bosszantó tudott neki lenni. De sajna ez van.

A kar által indított foglalkozásokkal meg annak, akinek eleve ilyen gondjai vannak jobb nem is foglalkozni mikor ilyenek vannak, hogy este nyolctól tízig. Biztos a családanya majd négykor végez az utolsó előadással vagy gyakorlattal aztán este visszamegy és tízig kosarazik az egyetemen..

Arra kell még felkészülni idősebbeknek, hogy sokszor pl. kérvényeket is a húszas éveik elején járó hallgatóknál kell leadni, akik mint pl. az utolsó válaszoló is, fel sem fogják, hogy a velük szembenálló már teljesen más élethelyzetben van, mint ők és ennek megfelelően nem is fogják majd érteni a problémát. Ez is rohadt frusztráló lesz.

2015. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A testnevelés egyetemen már tényleg idejétmúlt vicc. Ha a hallgatóknak ingyen sportolási lehetőséget biztosítanak az jó, de ez nem szabadna, hogy kötelező legyen.
2015. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!