Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindjárt kezdődik az egyetem,...

Mindjárt kezdődik az egyetem, és nagyon rosszul vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amúgyis elég introvertált vagyok, ráadásul kihagytam egy csomó időt az érettségi után és most teljes pánikban vagyok. Émelygek, nem tudtam aludni és sírhatnékom van, pedig még csak évnyitó lesz kedden, mit csináljak? :( 1000 dolgot kell elintézni, de amúgy nem is tudom mitől félek, csak egyszerűen úgy érzem, hogy ez nekem túl sok. :( Nem akarok semmit csinálni, csak itt maradni a kis szobámban egyedül. Tudom ez gáz, nem vagyok valami életképes, ugye? xD De dddig még sosem fordult elő ilyen. Egyszerűen nem vagyok egyetemre való, ha így kikészülök? :(

2015. aug. 29. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Jobb lesz, mint hinnéd, ne add fel!

Barátkozz, tanulj rendszeresen egy keveset és nem lesz gond!

Hová vettek fel egyébként?

2015. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyelvszakra. Ez is az egyik oka a félelemnek, mert egy csomóan azt mondják, hogy ezzel csak a mekibe mehet az ember, de ebben az egyben vagyok jó és még érdekel is valamennyire. :(
2015. aug. 29. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy erős nyelvtudással sokra viheti az ember, főleg ha csinálsz mellett valami szakmát is!

A magántanároknak is jó az órabérük még itthon is és nem nagy összeg nyitni egy magániskolát sem, na de az üzletrészt félre téve...


Te választottad ezt, ha szereted, okod sincs félni miatta. Biztosan lesznek nehezebb napjaid, vizsgáid, de ilyen egy egyetem. Rendszeresen kell tanulni és nem lesz gondod.

Amikor általánosból mentél középsuliba, akkor is be voltàl tojva?

Szerintem ne stresszelj, tök felesleges.

2015. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
3 évvel ezelőtt pontosan ugyan ezek az érzések kavarogtam bennem. Arra a szakra amire járok érdekel és szeretem is csinálni. Azonban az első félévben bennem volt a félelem, hogy biztos jól döntöttem-e (még tetőzte a helyzetet a hallgatói szerződés, akkor még nem volt ilyen lehetőség, hogy 1 félév után szabadon ott lehet hagyni a szakot). Egész 12. osztályban vártam az egyetemet és aznap amikor költöznöm kellett a koleszba...kész káosz volt minden, legszívesebben visszamondtam volna az egészet. De így utólag belegondolva nagyon nagy hiba lett volna. Minden kezdet nehéz, lehet még 2 hét múlva is ugyan ezt fogod érezni, de ne hagyd magadat eltántorítani. Rengeteg lehetőség nyílik meg majd előtted, új embereket ismerhetsz meg és azt tanulhatod, amit szeretsz csinálni. Amit érzel az természetes félelem egy olyan dologtól, amiben még nem volt részed. De tényleg ne add fel, nem hiába mondják, hogy az egyetemi évek a legszebbek! :)
2015. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
De édes! :) Nyugodj meg szépen, nem lesz semmi gond! Tavaly hasonló érzések kavarogtak bennem is, ugyanis én sem vagyok társasági ember, és nehezen illeszkedem be, de aztán egy nap után bele is szoktam. :D Ráadásul én még kolis is voltam, akkor életemben először. :D Komolyan mondom. Tök jó volt elszabadulni, belecsöppenni az önállóságba. Természetes, hogy izgulsz, de azért ne beszéld be magadnak a negatívumokat. Sok sikert és kitartást! :) 20/f
2015. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, akkor röhögve bejutottam egy jó gimibe és nem is törődtem az egésszel, csak a társaság miatt izgultam kicsit, mert magamnakvaló vagyok, de azt már megszoktam, ez más.
2015. aug. 29. 13:27
 7/10 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy én nem igazán akarok új embereket megismerni. xD Szeretem őket, de nekem ez nagyon fárasztó. Én ellenék életem végéig úgy hogy van 1-2 barátom, meg találkozok a családommal hetente egyszer. Csak az életben sajnos az jut tovább aki ennek az ellenkezője, én meg nem akarok minimálbérért robotolni, de se törtető nem vagyok, se kapcsolataim nincsenek. :(
2015. aug. 29. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hol érzed, hogy rossz? A hasad vagy a gyomrod? Ha az utóbbi, akkor érdemes odakészíteni egy vödröt.
2015. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem csak túlparázod, tök feleslegesen. Elnézve a magyar egyetemek színvonalát, kb. 10-szer könnyebb lesz, mint most elképzeled. Igazából egy-két nagyon durva szakot kivéve, úgy gondolom, hogy ha valaki nem tudja megcsinálni ahova felvették, akkor tényleg semmit nem tanul, vagy nem is tudom, hogyan lehet elérni pl. egy kirúgást, van olyan évfolyamtársam, aki 10 éve nem csinál semmit az egyetemen és még mindig nem rúgták ki. Na persze nem ő a követendő példa, de mondok mást, én esti gimiből kerültem be, ott nyilván nem volt magas a követelmény, és kevés tanulással simán megcsináltam az egyetemet, akik jobb gimiből jöttek a kisujjukból rázták ki az egészet, csak nekem nem voltak jó alapjaim hozzá. Szóval egyáltalán nem nehéz, csak most még nem tudod, hogy milyen lesz.
2015. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
A nyelvszak az jó, mert nem nagyon nehéz, nekem rengeteg ismerősöm dolgozik valamilyen nyelv plusz angollal, olyan 250-300 között keresnek, ez ilyen számítástechnikai segítségnyújtás telefonon, más országból hívják őket, a magyar munkaerő pedig olcsóbb, mint mondjuk a német, ezért kiszervezik ide a munkát. Úgyhogy az nagy kamu, hogy csak a meki az alternatíva, lehetsz nyelvtanár is, az sem rossz szakma, ha jól csinálod, 3-4 ezer per óra az óradíjad.
2015. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!