Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hamarosan kezdem az egyetemet....

Hamarosan kezdem az egyetemet. El tudnátok látni tanácsokkal? Bármiről.

Figyelt kérdés

Pécsre megyek Mérnökinfora.


Bármivel kapcsolatban jöhetnek jótanácsok hogy mire érdemes figyelni stb.


2015. aug. 30. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem Pecset, de mernokinfora jarok, ugyh remelem tudok segiteni :)

eloszor is, lehet, hogy elsore nem fogsz hinni azoknak akik azt mondjak, hogy at lehet menni ugy programozason, hogy ne gyakorolnal heti minimum 6-7 orat a szabadidodben. keptelenseg, akarmennyire is ertesz hozza mar most. en is megszivtam, ahogy sokan masok is, akik azt hittek, hogy majd valahogy atcsusznak. a masik dolog, amit tapasztaltam, hogy erdemes jo viszonyban lenni a tanarokkal, foleg ha kisebb a csoportotok (ha 100+ folott vagytok, felejtos) kerdezz sokat, akar e-mailben is, vagy ora utan vagy akarmikor :) a lenyeg, hogy tudja ki vagy ugyanis vizsgaidoszakban alatalaban ugymond kedvesebben bannak az ilyen diakokkal. neha megengedik, hogy uj tetelt huzzanak, vagy ha koztes jegyre allsz, megadjak a jobbat. aztan vannak olyan orak, amikre tenyleg csak vizsga elott erdemes barmit is tanulni. majd kitapasztalod, hogy melyek ezek, de altalaban azok, amiken rengeteg felesleges dolgot tanultok a vizsgaanyag mellett, es sok a magolnivalo. ezeket eleg a vizsga elott egy hettel elkezdeni atnezegetni. es az utolso hasznos tanacsom meg az, hogy amit csak lehet az interneten keresztul tanulj meg. ha megy az angol, mindenre talalsz anyagot a neten, es sokkal konnyebb megerteni peldaul online youtubeos tutoriakbol a programozast es a matekot, mint unalmas konyvekbol, es sokszor idod sem lesz, hogy ilyen-olyan konyvtarakba rohangalj.

2015. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Járj be órákra és figyelj is rajtuk. A legtöbb ember itt hasal el. Ezért meg azért nem járnak órára, vagy ha be is mennek akkor telefonoznak, számítógépeznek.


Felesleges laptopot vinni órákra, jegyzetelni nem lehet rajtuk(3-4x annyi idő mint tollal papíron), mert az anyag nagyérsze nem betűk sora, hanem képletek ábrák stb


Órán légy aktív, ha a tanár kérdez válaszolj, ha találsz egy hibát jelezd(előfordul, nekem pl az analízis tanáromnak nem ment annyira a kis számokkal(<10-20) műveletek

2015. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem PTE és nem is mérnökinfó, de szerintem pár hasznos dolgot én is le tudok írni.


-Ami szerintem feltűnt már neked is: a pályázatok és a határidejük. Nincs túl sok időd, hogy beszerezd a szükséges papírokat, beküldd őket, megvárd az ellenőrzést, visszaküld stb. Szóval ha van valamilyen pályázat, akkor azonnal kezdd el csinálni.


-Órára járás: aláírom, tényleg vannak, amiket érdemesebb kihagyni, de ne az legyen a cél, hogy minél többről ellógj. Nem tudom hogyan, de 2-300 ember közül is kiszúrják a tanárok, hogy ki az aki jár órára és nekik általában kegyesebben osztályoznak.


-Az első zh-kra különösen figyelj oda, mert ezek jelentik a skatulyázást. Itt dönti el fejben a tanár, hogy az okos gyerekekhez rak be, akik később ha rosszabbul teljesítenek, az biztos önhibájukon kívül teszik; vagy a nem egyetemre való hülyékhez, akiknek még akkor is csak szerencséjük lesz, ha később mindent jól írnak meg. Ide még az is hozzátartozik, hogy ha kérdéseket tesznek fel, akkor olykor válaszolhatsz rájuk (már ha tudod a választ), mert az is erősíti a szimpátiát a tanár szemében (és elhiheted, hogy sokkal jobb úgy vizsgázni, ha a tanár pozitívan áll hozzád).


-Légy nyitott! Itt már nem a középiskolában összezárt ~30 fővel viszed végig az x évet. A szakból ítélve lesz szép lemorzsolódás, szóval nem a kezdő csapattal fogod befejezni a szakot és, hogy ne maradj egyedül, neked is kicsit nyitni kell az emberek felé. Javaslom, hogy ha érdekel valamilyen téma, járkálj el szakestekre, vagy szakos/kari bulikra, de persze csak egészséges mértékkel. Az én véleményem az, hogy igenis kell a buli egy egyetemistának, de nem szabad, hogy fontosabb legyen, mint az életed.


-Tanulgass évközbe is! Azt a pár zh-t (bár attól függ, hogy melyik szak) leszámítva a szorgalmi időszak nem tartogat sok nehézséget, de ha legalább nem nézed át esténként az aznapi anyagot, akkor rengeteg minden fog egyszerre a fejedre szakadni a vizsgaidőszakban. Szóval például, ha lyukas órád van, akkor a csoporttársakkal való sörözés helyett elvonulhatsz mondjuk egy könyvtárba is (bár néha az előzőt is kell :D).


-Beléptél már a szükséges facebook csoportokba? Ha nem, akkor javaslom, hogy tedd meg, mert rengeteg infó van megosztva bennük. Javaslom, hogy a szakos és a kari csoportokra is keress rá (általában: egyetem rövidítés - kar rövidítés - szak - 2015)


-Szinte biztos vagyok, hogy lesz kirendelve mellétek mentor/főgólya, vagy nem tudom hogyan nevezik őket Pécsett. Keresd meg őket és nyugodtan tedd fel nekik a kérdéseid.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz.
2015. aug. 30. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom javasolni, hogy amennyire lehet, folyamatosan készülj. ZH/vizsga előtt elkezdeni nagyon nagy szopás.
2015. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!