Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenféle különóra nélkül be...

Mindenféle különóra nélkül be lehet kerülni az orvosira?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.es és az osztály 50%a érettségi előtt biztosan 3 féle különórára fog járni. Én nem akarom ezzel terhelni a szüleimet. Én mindig is úgy terveztem, hogy rendesen tanulok és 11.nyarán emelt kémia és biosz érettségifeladatokat csinálok (főként), meg a többi tárgyból is párat,hogy tudjam milyenek lesznek a típusfeladatok. Ez nem elég?! Meg azzal ijesztegettek, hogy ha 11. szeptemberében nyelvvizsgázok és nem járok érettségi előtt külön tanárhoz akkor rossz lesz meg sokat felejtek...de hát ezt ugyan úgy tanuljuk mint a nyelvtant, irodalmat, bioszt etc...
2015. szept. 2. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenféle különóra nélkül is be lehet kerülni az orvosira! Sok ismerősömet vették fel úgy az orvosi egyetemre,hogy nem járt különórára hanem rendesen tanult és otthon is készült.

Szerintem az a kulcsa az egésznek,hogy GYAKOROLJ. Ha jövő nyáron tényleg csinálod a feladatokat és gyakorolsz rendszeresen akkor hidd el,hogy menni fog majd az érettségi!

Én tényleg úgy gondolom,hogy mindennek az ÖNSZORGALOM a lényege. Ha rendesen tanulsz és gyakorolsz akkor nem érhet meglepetés az érettségin! Volt már olyan ismerősöm aki járt külön tanárhoz mégsem használt semmit mert lusta volt, a tanárnál sem tanult ...


A másik kérdést illetően pedig úgy gondolom,hogy nyugodtam megcsinálhatod 11.-ben is a nyelvvizsgát. Túl leszel rajta hamarabb és nem kell az érettségi mellett is ezzel foglalkoznod. Nyelvvizsga után is lesznek még nyelvóráid így biztos,hogy nem fogod "elfelejteni" a nyelvet.


Sok sikert kívánok neked ! :)

2015. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tőlünk 4 embert vettek fel idén ÁOK-ra, kettőt FOK-ra, egyik se járt különórára. Mondjuk tény, hogy nagyon jó a gimi, és jók voltak a faktos tanárok.
2015. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak nyelvi különórára jártam, de ha utánaszámolok, akkor is bekerültem volna, ha egyik nyelvvizsgám se sikerül.

De nyilván több mindentől is függ ez. Egyrészt a saját képességeidtől, másrészt attól, hogy milyenek a tanárok a sulidban, milyen az oktatás.

De alapvetően szerintem fel lehet az érettségire készülni egyedül is.

2015. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Be lehet jutni! Csak legyél szorgalmas, és ne az utolsó pár hónapban próbálj meg mindent megtanulni. :)

Hajrá!

2015. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!