Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakit felvesznek az...

Ha valakit felvesznek az egyetemre, de nem megy el az első héten ami a beiratkozás hete akkor nem mehet egyetemre? (Óbudai Egyetem)

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akit felvettek az Óbudai Egyetemre. Jelenleg külföldön tartózkodik szeptember első hetében de ezen a héten van a beiratkozás is. Megkérdeztem tőle,hogy intézett-e valamit az egyetemmel kapcsolatban , de azt írta,hogy nem tudja mit kéne tennie. Szeretném pontosan megtudni,hogy 100%-ig biztos-e az,hogyha ezen a héten nem megy el akkor ugrott az éve.

Kérlek segítsetek!



2015. szept. 2. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegye fel a kapcsolatot az egyetem/kar tanulmányi hivatalával; általában szokott lenni pót beiratkozás. Valószínűnek tartom hogy ha jövő héten sem jelenik meg a papírokkal személyesen vagy meghatalmazott útján, akkor végérvényesen törlik a egyetemre való beiratkozást. Megjegyzem, hogy ez lehet hogy nem olyan nagy baj neki, hiszen elég sokat elárul az iskolához való hozzáállásáról, motiváltságáról, hogy ezekkel nincs tisztában.
2015. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Van, akinek nem érdemes segíteni.
2015. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled első válaszoló! Sajnos az ismerősöm tényleg nem elég motivált. 12 éve ismerem (egy általános iskola, egy középiskola) de én magam is el vagyok képedve,hogy még mindig nem komolyodott meg ...

Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt!

Ma az egyik ismerősöm (akit szintén az Óbudai Egyetemre vettek fel) bement papírokat intézni a tanulmányi osztályra , őt megkértem,hogy kérdezzen utána. Remélem,hogy nem felejtette el megkérdezni! Ha mégis akkor írok egy e-mailt a tanulmányi osztály vezetőjének még a mai nap folyamán!

2015. szept. 2. 15:15
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha nem iratkozik be, akkor nem csak az éve, a felvétele is ugrott. Amúgy van az egyetemnek tanulmányi osztálya, ha veled tud kommunikálni, akkor velük is tudna talán...
2015. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ha mégis akkor írok egy e-mailt a tanulmányi osztály vezetőjének még a mai nap folyamán!"


Te?? Mi a fenének?

2015. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi :


Köszönöm a válaszod és hogy te is felhívtad a figyelmem a tanulmányi osztályra! :)


Igen tudna, ez így van csak sajnos elég léha az illető. Nem akarom,hogy ugorjon az éve mert szerintem abban a +1 évben csak kallódna tovább .

2015. szept. 2. 15:18
 7/16 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi :


Azért szeretnék akkor írni,hogy megkérdezzem,hogy van-e pótbeiratkozás vagy ha ezen a héten nem megy akkor ugrott minden.

Mert ha van pótbeiratkozás akkor legalább én is megnyugszom , de ha nincs akkor megpróbálom őt utolérni,hogy jöjjön haza hamarabb ha igazán fontos neki az egyetem!

2015. szept. 2. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
mivel küldtek levelet,abban világosan leírták 1 hónapja,hogy mikor lesz. ha képtelen volt úgy időzíteni,hogy hazajöjjön,akkor felvehette volna a kapcsolatot velük előre. utólag még egy ideig lehet elfogadják,de nem hiszem,hogy hetekig..de igen,ha nem iratkozik be akkor ugrott a felvételije is. ha beiratkozik és passzivál(van ahol lehet) akkor nem ugrott a felvételije
2015. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne intézkedj senki helyett és senki nevében. AZért vannak határok.
2015. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló :


Ez nem intézkedés valaki helyett. Az lenne az intézkedés ha a tan. osztály vezetőjének konkrétan leírnám az esetet és az illető nevében próbálnék haladékot kérni vagy ilyesmi.

Én csak annyit akarok kérdezni,hogy van-e pótbeiratkozás. Ha van akkor írok az illetőnek ha nincs akkor meg azért írok neki,hogy vagy jöjjön haza vagy akkor kimarad 1 év.

És amúgy is : Majd én eldöntöm,hogy intézkedek-e vagy sem és mik a határok. Mindenki MAGÁNAK szabja meg a határt ne másnak!

2015. szept. 2. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!